– У природі немає кращого продукту харчування для дитини, ніж молоко, – говорить Валентина КОСТЮК, заступник головного лікаря з лікувальної роботи міської дитячої поліклініки. – Тому від народження і впродовж перших двох років життя малюка варто надавати перевагу саме грудному вигодовуванню.
Вчені довели, що немовлята, яких годують грудьми, ростуть здоровими, повноцінними, інтелектуально розвиненими. Корисні речовини, які є у грудному молоці, забезпечують розвиток центральної нервової системи.
"Дитина не потребує пиття
до піврічного віку"
Доведено, що діти, яких вигодовували грудним молоком, виростають ніжними, турботливими, люблять своїх батьків. Тобто психоемоційна єдність між дитиною і матір’ю зберігається впродовж всього життя.
– Нині лікарі рекомендують до шестимісячного віку годувати дитину винятково грудним молоком, не догодовувати жодними іншими продуктами, – зауважує Валентина Костюк. – До того ж, дитина не потребує жодного пиття до піврічного віку (чаїв, соків, кип’яченої води). Адже грудне молоко повністю задовольняє потреби немовляти у рідині.
Крім того, за словами лікаря, постійний контакт матері з дитиною сприяє покращенню вироблення молока. Раннє прикладання до грудей (у перші 30 хвилин життя) забезпечує нормальне вироблення молока. До того ж, на хорошу лактацію впливають позитивні емоції, відпочинок матері.
У нічний час виробляється стимулятор лактації
Важливе значення має й режим годування. Лікарі стверджують, що маля потрібно годувати у вільному режимі. Тобто пропонувати груди дитині потрібно тоді, коли вона заплаче, "попросить" їсти.
Нині навіть рекомендують годувати вночі, адже саме у нічний час виробляється гормон пролактин, який стимулює лактацію.
Годувати дитину грудьми потрібно не менше 20 хвилин, адже є два види грудного молока, яке повинно отримати немовля, – переднє (менш, калорійне) та заднє (більш поживне).
– При кімнатній температурі зціджене грудне молоко втрачає свої властивості за 12 хвилин, – зауважує Валентина Костюк. – Однак його можна заморожувати і зберігати у морозильній камері чотири місяці. Розморожують молоко, коли у матері тимчасово знизилася лактація. Таке молоко не можна кип’ятити, лише підігрівати до кімнатної температури.
Леся Токарюк
Переваги грудного вигодовування
для малюка:
зниження рівня інфекційних захворювань;
немає порушень психомоторного розвитку, роботи головного мозку (до організму у достатній кількості надходить йод);
немає порушень гостроти зору (надходить достатньо вітаміну А);
у майбутньому такі діти, як правило, не хворіють цукровим діабетом, у них низький ризик захворіти на алергію та бронхіальну астму, не спостерігається ожиріння.
для матері:
відсутність післяпологових ускладнень;
зниження ризику захворювання раком молочної залози.
До якого віку годувати дитину грудьми?
За рекомендацією ВООЗ, годувати дітей грудьми потрібно до двох років.
Після двох років у дитини відбувається формування щелепно-лицьового скелету, тому смоктання грудей може спричинити неправильний розвиток прикусу.
Довідка
При міській дитячій поліклініці діє кабінет здорової дитини, де матері-годувальниці можуть отримати поради щодо грудного вигодовування дітей.
Також є телефон консультування матерів, які годують грудьми: 4-48-00; 4-46-31; 4-18-03. Телефонувати можна щодня
з 09.00 до 17.00.
12-11-2009, 09:59
0
4 932