RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Глаукома – захворювання очей, від якого страждають люди переважно після 40 років. Однак ця недуга може бути виявлена і в молодому віці (юнацька глаукома), і навіть у немовлят (вроджена глаукома). При цьому зір починає поступово погіршуватися, доки не настане повна сліпота. Вона має незворотний характер, оскільки гине зоровий нерв.
Втрачений зір відновити неможливо
– Кількість хворих із глаукомою, які страждають на сліпоту обох очей, невпинно зростає. Така загрозлива ситуація свідчить про проблеми, пов’язані з діагностикою та лікуванням цього захворювання, – говорить Марина КАРЛІЙЧУК, доцент кафедри офтальмології БДМУ, консультант-офтальмолог ОМДЦ. – Пізно розпочате або неефективне лікування може мати дуже серйозні наслідки.
Так звана "первинна" глаукома, не зумовлена іншою патологією ока, вражає переважно людей після 40 років. "Підступна" недуга тривалий час може перебігати майже безсимптомно. У хворого спостерігається спочатку періодичне, а потім постійне підвищення очного тиску, яке із часом спричинює відмирання нервових волокон зорового нерва. Саме тому втрачений зір відновити неможливо.
За словами Марини Аксентіївни, захворіти на глаукому ризикують люди зі спадковою схильністю, атеросклерозом, далекозорістю, короткозорістю, травмами очей, гіпертонічною хворобою, гіпотонією, цукровим діабетом, анемією.
Скарги хворих на глаукому неспецифічні
– Нездатність пацієнта керувати стилем свого життя (ожиріння, малорухливий спосіб життя) є важливим фактором прогресування хвороби, – зауважує лікар. – Внутрішньоочний тиск визначається рівновагою між кількістю виробленої в оці та вивільненої з нього вологи
Марина Карлійчук наголошує, що, як правило, скарги хворих на глаукому неспецифічні: періодичне затуманення зору, головний біль в одній половині голови або в скронях, відчуття важкості в ураженому оці, поява райдужних кіл при погляді на джерело освітлення. До того ж, на ранніх стадіях захворювання, коли відбувається загибель перших нервових клітин, зір, як правило, не погіршується. Гострота зору не страждає, і хворе око зовні залишається незмінним. Коли недуга прогресує, перед очима пацієнта виникають дедалі серйозніші дефекти. Спочатку він може цього не помітити, адже поле зору хворого звужується лише в розвиненій стадії глаукоми. Тому треба звертатися до лікаря. Офтальмолог може виявити небезпечні симптоми глаукоми вже на ранніх стадіях.
– Найважливіше – якомога раніше виявити захворювання, – каже Марина Аксентіївна. – Для цього необхідно здійснювати профілактичні огляди з обов’язковим вимірюванням внутрішньоочного тиску. Більшість людей помилково вважають підбирання окулярів за допомогою спеціального приладу – рефрактометра – "повним комп’ютерним" обстеженням очей. Тому придбання окулярів шляхом підбирання в спеціальних торговельних пунктах, а іноді на стихійних ринках, можуть мати дуже погані наслідки. Справжній огляд окуліста, крім підбирання окулярів, обов’язково включає огляд очного дна, вимірювання очного тиску всім особам, старшим за 40 років. Якщо родичі людини страждають на глаукому, внутрішньоочний тиск потрібно вимірювати вже з 35-річного віку.

Статистика
У світі – 70 млн людей (3% населення земної кулі), хворих на глаукому. В Україні зареєстровано приблизно 500 тис. хворих.
У Чернівецькій області щороку за допомогою звертається приблизно 4,5 тис. хворих на "очну недугу". Мінімум 7 млн пацієнтів із глаукомою страждають на сліпоту обох очей.

Ви в групі ризику, якщо у вас
 обтяжена за глаукомою спадковість;
 внутрішньоочний тиск більший, ніж 24 мм рт. ст.;
 короткозорість або далекозорість;
 затуманення зору (часто ввечері), яке іноді супроводжується головним болем;
 гострота зору обох очей – 1,0, але при цьому ви відчуваєте, що зір не такий добрий, як раніше.
Якщо у вас виявили глаукому

 не перевтомлюйтеся;
 уникайте нервових
перевантажень;
 дивіться телевізор лише в освітленій кімнаті;
 під час зорової роботи щогодини відпочивайте впродовж 10-15 хвилин;
 покиньте палити;
 слідкуйте за вагою тіла, контролюйте артеріальний тиск;
 вживайте багато вочів та фруктів.
29-10-2009, 11:12
Коментарів 0 Переглядів 4 358

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.