Поширення захворювань, які передаються статевим шляхом, зростає. Так, за даними обстежень в Україні, кожен п’ятий дорослий чоловік страждав від подібної хвороби. Окрім гонореї і сифілісу, про небезпеку яких відомо давно, дедалі частіше з’являються й інші захворювання, що передаються статевим шляхом.
– Якщо раніше гонорея була "класичною" венеричною хворобою, то нині на перший план виходять інші збудники, серед яких – хламідії, трихомонада, уреплазма, – говорить Валерій ЗАЙЦЕВ, професор, уролог медичного центру "Мавекс-медицина". – Ці бактерії неминуче викликають негативні зміни статевої системи як чоловіків, так і жінок. На відміну від гонореї, яка супроводжується сильним запальним процесом, виділеннями та болем, хламідії, трихомонади та уреплазми розвиваються дуже повільно. Саме тому найчастіше про захворювання людина дізнається, коли починаються ускладнення.
За словами лікаря, у чоловіків бактерії спочатку потрапляють в уретру. Якщо вона не діагностована вчасно або погано пролікована, хвороба проникає в організм. Простата – наступний чоловічий орган, який вражає хвороба, а як наслідок виникає запалення простати, порушується статева система та сечовиділення, з’являється біль. Особливо такі відчуття посилюються під час переохолодження.
– Про те, що в чоловічих сечостатевих органах відбувається запальний процес, найчастіше свідчить дискомфорт або біль у сечовипускному каналі, яєчках, промежині, часте і болюче сечовипускання, порушення статевої функції. До того ж, при запаленні простати досить часто виникає надмірна дратівливість, неврівноваженість, порушується сон, – пояснює Валерій Іванович. – У жінок при такому захворюванні з’являються виділення, порушення циклу, больові відчуття, іноді виникає цистит.
Лікар наголошує, що при виникненні таких симптомів, навіть незначних, варто відвідати уролога, а не займатися самолікуванням. "Сучасні венеричні мікроби при світловій мікроскопії практично не виявляються, для цього існують спеціальні методи обстеження, зокрема – метод імунофлюоресценції або полімеразної ланцюгової реакції, – каже Валерій Зайцев. – Як правило, у чоловіків варто окремо обстежувати уретру та простату. Для уточнення аналізу бажано здійснити також ультразвукову діагностику органів сечової системи, за допомогою якої можна чітко побачити зміни враженого органу. Крім того, лікар може призначити імуноферментний аналіз крові на антитіла. Антитіла – реакція організму на бактерії, за допомогою чого ми можемо боротися з різноманітними інфекціями. Однак на це дослідження покладатися не слід, адже приблизно лише третина людей виділяє антитіла проти хламідій".
За словами Валерія Івановича, повноцінне обстеження обійдеться у 200-400 гривень, однак економити та обмежуватися лише загальним мазком не варто.
– Третина моїх пацієнтів – хворі, яких раніше лікували за такими результатами, але, як правило, це закінчувалося подальшим ускладненням хвороби і виявилося значно дорожче, як для кишені, так і для здоров’я, – каже лікар. – На жаль, такі бактерії самі по собі не зникають. До того ж, якщо хвороба виникає у чоловіка, лікуватися потрібно й дружині і навпаки, адже відсутність скарг не означає, що у людини немає цієї проблеми.
– Найнебезпечніші наслідки неправильного лікування цих бактерій у чоловіків – безпліддя та порушення ерекції, – зауважує Валерій Зайцев. – На жаль, більшість пацієнтів пізно розуміють, що декілька хвилин задоволення не варті тривалого лікування.
Леся ТОКАРЮК
Довідка
Венеричні захворювання – особлива група інфекційних хвороб, які передаються переважно статевим шляхом. На них хворіють однаково як чоловіки, так і жінки. На відміну від звичайних інфекційних захворювань, венеричні хвороби не залишають після себе імунітету, а при повторному зараженні хвороба розвивається знову. При венеричних хворобах видужання не настає саме по собі: без медичної допомоги їх не позбутися.
22-10-2009, 11:01
0
4 793