RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » «Жоден товстун не дожив до глибокої старості»

Учені багато сил витратили, з’ясовуючи таємницю людського довголіття. Ми намагалися знайти відповідь на це запитання, спілкуючись з Олегом КОРКУШКОМ, академіком Академії медичних наук України, завідувачем відділення клінічної фізіології і патології внутрішніх органів Інституту геронтології.
Паління суттєво скорочує життя

– Тривалість життя залежить насамперед від самої людини, – говорить Олег Коркушко. – Здоров’я на 50-60% залежить від способу життя. Велике значення має й спадковість. Багато захворювань передаються у спадок. Ще десять відсотків тривалості життя залежить від ефективного лікування.
Паління – найголовніший фактор, що суттєво скорочує тривалість життя. У цигарках міститься велика кількість нікотину, який вражає серцево-судинну систему, призводить до онкозахворювань, розвитку атеросклерозу та гіпертонічної хвороби.
Важливе значення мають і харчування, вживання алкоголю та малорухливий спосіб життя.

– Експериментальні дослідження довели, що тварини, які перебували у нерухомому стані, гинули у три-чотири рази швидше, ніж ті, які активно рухалися,
– зауважує Олег Коркушко. – До того ж, стресові ситуації теж суттєво скорочують життя тварин, як і людини.
Якщо людина хоче прожити якомога довше і бути здоровою, вона повинна займатися адекватною фізкультурою, зважаючи на свій стан здоров’я.

– Дехто помилково вважає, що якщо бігатиме вранці, житиме довше, – каже Олег Васильович. – Але обов’язково треба прислухатися до організму, вчасно здійснювати профілактичні медичні обстеження, консультуватися з лікарем щодо навантажень.

"У довгожителів у родинах – довгожителі"
Крім того, важливе значення для тривалості життя має правильне лікування хвороб. Як зазначає лікар, нині на першому місці серед захворювань – серцево-судинні патології.

– Дослідження показали, що інсульти скорочують життя в середньому на 12 років, інфаркти – на 12-13 років, – говорить Олег Коркушко. – 1982-1989 років ми вивчали спосіб життя жителів Абхазії. І виявилося, що у довгожителів, як правило, у родині – довгожителі. До того ж, їхній спосіб життя найбільш правильний. До глибокої старості вони психологічно потрібні сім’ї, перебувають постійно у русі, у них збалансоване харчування (зелень, овочі, фрукти, бобові, кукурудза, молочнокислі продукти і лише раз або двічі на тиждень – м’ясо).
За словами вченого, природа відвела людині вік – сто років, максимум – сто десять.

– Вже створено геронтопротектори – речовини, які впливають на середню та максимальну тривалість життя, – зауважує академік. – Поки що їх випробовують на тваринах.

Пришвидшене старіння відбувається непомітно. Найбільш активний період, коли воно прогресує, – 45-50 років. Учений стверджує, що якщо займатися профілактикою старіння у віці 45-59 років, можна збільшити тривалість життя (за рахунок зменшення серцево-судинних хвороб) приблизно на 15 років. Якщо ж здійснювати профілактичні заходи у старшому віці, тривалість життя збільшиться лише на п’ять років.
Після 40 років регулярно обстежуйте серце

Якщо порівнювати тривалість життя чоловіків і жінок, то чоловіки помирають швидше.
– Річ у тім, – пояснює Олег Васильович, – що чоловіки мають дуже багато факторів ризику – шкідливі звички, травми, недотримання режиму дня. Однак нині слабка стать дедалі частіше опиняється у групі ризику – наприклад, жінки, які палять.

– Потрібно замислитися про те, що жоден товстун не дожив до глибокої старості, – каже вчений. – Адже надмірна вага спричинює безліч проблем зі здоров’ям. Особисто я пропоную всім людям, які старші 40 років, регулярно проходити медичні обстеження серця і судин.
Леся ТОКАРЮК

Довідка
 В Україні проживають 1762 осіб віком понад 100 років, майже всі вони – жінки.
 У Японії, яка посідає перше місце у світі за кількістю довгожителів, проживають 28 тисяч осіб, вік яких сягнув ста років.
 Загалом у світі понад 200 тисяч довгожителів.
 До 2050 року кількість довгожителів на планеті зросте у 15 разів і сягне трьох мільйонів осіб.
22-10-2009, 10:36
Коментарів 0 Переглядів 3 237

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.