Рак грудей – діагноз, а не вирок

Здоров'я
8 392
0
Нині у структурі онкопатологій жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. 20 жовтня відзначатиметься Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. З цього приводу ми спілкуємося з Юрієм ЦЕРКОВНИМ, лікарем-мамологом та онкологом обласного клінічного онкологічного диспансеру.

"Важливий чинник – спадковість"
– Причину виникнення раку ніхто не може вказати. Якби вона була відома, давно би навчилися ефективно лікувати цю хворобу. А поки що ми лікуємо симптоми онкозахворювання, – каже Юрій Григорович.

За словами лікаря, існують декілька факторів, які можуть спровокувати виникнення раку молочних залоз, зокрема – стресові ситуації.

– З досвіду знаю, що жінки, які виїжджають на заробітки за кордон, дуже часто хворіють на рак грудей. Розлука з рідними – дуже великий стрес. Тому доводиться таким заробітчанкам повертатися додому на лікування, – каже Юрій Церковний.
Дуже важливий чинник – спадковість. Якщо у матері було онкозахворювання грудей, ризик захворіти у доньки збільшується на 50 відсотків.

– У нас був випадок, коли жінка лікувалася від раку грудей, а через рік у її сестри-близнючки теж виявили онкозахворювання, – пригадує лікар-мамолог.
Паління та надмірне вживання алкоголю теж може спровокувати хворобу. Сприятливим фактором для розвитку раку молочної залози є також ожиріння.

"Груди повинні виконувати свою функцію"
– Годування грудьми теж є визначальним чинником, – зауважує Юрій Григорович. – Матері, бажаючи зберегти гарну форму грудей, скорочують вигодовування новонароджених, іноді навіть до місяця-двох, максимум – трьох місяців. Але груди повинні виконувати свою функцію, тому вигодовувати дітей потрібно якнайдовше.
А у жінки, яка не народжувала, ризик захворіти зростає на 20 відсотків.

– Якщо у пацієнтки спостерігаються різноманітні мастопатії, ми навіть рекомендуємо народжувати й годувати дитину грудьми, – зауважує лікар-онколог. – У нас була хвора, у якої підтвердився діагноз "рак молочної залози". Завагітнівши, жінка вирішила народжувати. Після пологів і годування грудьми хвороба зникла. Варто серйозно ставитися до гінекологічних захворювань, які потрібно вчасно лікувати. Крім того, відсутність статевого життя та його неповноцінність також можуть спровокувати онкозахворювання молочних залоз. Інтимне життя повинно бути таким, як передбачено природою. Тому жінкам, які не хочуть вагітніти, варто приймати протизаплідні препарати, використовувати спіралі. Якщо партнери користуються презервативами, статеве життя втрачає свою повноцінність, адже важливе значення для організму має гормональний фон.

"Шанси на життя дуже великі"
– Рак грудей "помолодшав", – додає лікар. – До нас звертаються незаміжні дівчата, які ще навіть не народжували, з певними проблемами. Трапляється, що рак виявляємо й у жінок 22-23-річного віку. До того ж, онкозахворювання грудей стало набагато агресивнішим: якщо раніше воно розвивалося два-три роки, то нині за півроку його можна побачити неозброєним оком.
Щоби зменшити ризик захворювання, лікар радить уникати стресових ситуацій. Необхідно також вести здоровий спосіб життя. Харчування повинно бути збалансованим. Крім того, жінка щомісяця повинна здійснювати самообстеження молочних залоз і раз на рік звертатися до лікаря. Якщо у сім’ї були випадки захворювання, обстежуватися потрібно двічі на рік.

– Найголовніше – не впадати у відчай, – наголошує Юрій Церковний. – Рак – це діагноз, а не вирок. У пацієнтів з першою стадією захворювання виліковування становить 90 відсотків, з другою – 65-70 відсотків. Навіть якщо у людини четверта стадія раку, все одно потрібно лікуватися. У такому разі життя можна продовжити інколи навіть на 10 років. Шанси на життя дуже великі, особливо якщо пацієнтка звернеться вчасно.
Леся ТОКАРЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
11:40
Трамп заявив, що не полетить у Москву 9 травня
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм