RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Рак грудей – діагноз, а не вирок

Нині у структурі онкопатологій жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. 20 жовтня відзначатиметься Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози. З цього приводу ми спілкуємося з Юрієм ЦЕРКОВНИМ, лікарем-мамологом та онкологом обласного клінічного онкологічного диспансеру.

"Важливий чинник – спадковість"
– Причину виникнення раку ніхто не може вказати. Якби вона була відома, давно би навчилися ефективно лікувати цю хворобу. А поки що ми лікуємо симптоми онкозахворювання, – каже Юрій Григорович.

За словами лікаря, існують декілька факторів, які можуть спровокувати виникнення раку молочних залоз, зокрема – стресові ситуації.

– З досвіду знаю, що жінки, які виїжджають на заробітки за кордон, дуже часто хворіють на рак грудей. Розлука з рідними – дуже великий стрес. Тому доводиться таким заробітчанкам повертатися додому на лікування, – каже Юрій Церковний.
Дуже важливий чинник – спадковість. Якщо у матері було онкозахворювання грудей, ризик захворіти у доньки збільшується на 50 відсотків.

– У нас був випадок, коли жінка лікувалася від раку грудей, а через рік у її сестри-близнючки теж виявили онкозахворювання, – пригадує лікар-мамолог.
Паління та надмірне вживання алкоголю теж може спровокувати хворобу. Сприятливим фактором для розвитку раку молочної залози є також ожиріння.

"Груди повинні виконувати свою функцію"
– Годування грудьми теж є визначальним чинником, – зауважує Юрій Григорович. – Матері, бажаючи зберегти гарну форму грудей, скорочують вигодовування новонароджених, іноді навіть до місяця-двох, максимум – трьох місяців. Але груди повинні виконувати свою функцію, тому вигодовувати дітей потрібно якнайдовше.
А у жінки, яка не народжувала, ризик захворіти зростає на 20 відсотків.

– Якщо у пацієнтки спостерігаються різноманітні мастопатії, ми навіть рекомендуємо народжувати й годувати дитину грудьми, – зауважує лікар-онколог. – У нас була хвора, у якої підтвердився діагноз "рак молочної залози". Завагітнівши, жінка вирішила народжувати. Після пологів і годування грудьми хвороба зникла. Варто серйозно ставитися до гінекологічних захворювань, які потрібно вчасно лікувати. Крім того, відсутність статевого життя та його неповноцінність також можуть спровокувати онкозахворювання молочних залоз. Інтимне життя повинно бути таким, як передбачено природою. Тому жінкам, які не хочуть вагітніти, варто приймати протизаплідні препарати, використовувати спіралі. Якщо партнери користуються презервативами, статеве життя втрачає свою повноцінність, адже важливе значення для організму має гормональний фон.

"Шанси на життя дуже великі"
– Рак грудей "помолодшав", – додає лікар. – До нас звертаються незаміжні дівчата, які ще навіть не народжували, з певними проблемами. Трапляється, що рак виявляємо й у жінок 22-23-річного віку. До того ж, онкозахворювання грудей стало набагато агресивнішим: якщо раніше воно розвивалося два-три роки, то нині за півроку його можна побачити неозброєним оком.
Щоби зменшити ризик захворювання, лікар радить уникати стресових ситуацій. Необхідно також вести здоровий спосіб життя. Харчування повинно бути збалансованим. Крім того, жінка щомісяця повинна здійснювати самообстеження молочних залоз і раз на рік звертатися до лікаря. Якщо у сім’ї були випадки захворювання, обстежуватися потрібно двічі на рік.

– Найголовніше – не впадати у відчай, – наголошує Юрій Церковний. – Рак – це діагноз, а не вирок. У пацієнтів з першою стадією захворювання виліковування становить 90 відсотків, з другою – 65-70 відсотків. Навіть якщо у людини четверта стадія раку, все одно потрібно лікуватися. У такому разі життя можна продовжити інколи навіть на 10 років. Шанси на життя дуже великі, особливо якщо пацієнтка звернеться вчасно.
Леся ТОКАРЮК
15-10-2009, 10:13
Коментарів 0 Переглядів 8 363

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.