RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Овочі та фрукти – для профілактики хвороб легень

Осінній період сприяє загостренню хронічних захворювань. Більшість із нас вважає за краще лікуватися самостійно. Але чи здатні ми це робити добре?
– Різкі перепади температури спричинюють зростання захворюваності на гострі бронхіти, гострі пневмонії, а також загострення хронічних хвороб органів дихання, особливо хронічного бронхіту. Досить часто трапляються випадки загострення бронхіальної астми, адже інфекція провокує появу нападів ядухи, – говорить Ганна СТУПНИЦЬКА, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини та ендокринології БДМУ, лікар-пульмонолог обласної клінічної лікарні.
Щоби не хворіти, потрібно не палити

– Зараз немає проблем щодо вітамінів, – додає Ганна Ярославівна. – Не варто бігти за ними до аптеки. Просто необхідно щодня споживати багато овочів та фруктів. Якщо немає супутніх захворювань шлунково-кишкового тракту, краще овочі та фрукти їсти у сирому вигляді. Також дуже корисно вживати фреші (свіжовідтиснуті соки фруктів та овочів), а при їхньому приготуванні додавати трохи соку лимона.

Лікар зауважує, що на перебіг хронічного захворювання можуть суттєво впливати шкідливі звички та умови праці. Паління дуже небезпечне, адже не лише підвищує ризик виникнення інфекційних хвороб, але й спричинює розвиток раку легень. Для того, щоби не хворіти, насамперед потрібно кинути палити. До того ж, якщо людина працює в умовах підвищеної вологості та запилення приміщення, це може провокувати виникнення хронічних захворювань, особливо хронічного бронхіту. У такому разі Ганна Ступницька радить змінити умови праці, адже жодне лікування не покращить ситуацію.

"Завдяки дихальній гімнастиці можна позбутися ядухи"
Для профілактики гострих захворювань та при хронічних у період ремісії лікар радить загартовувати організм.

– Загартовування повинно бути адекватним, – зауважує Ганна Ступницька. – Найкраще розпочинати загартовувати організм влітку або на початку вересня. Приймаючи душ, можна поступово знижувати температуру води (щодня на один градус). Якщо звикли до холодної води, приймайте контрастний душ.

Можна також використовувати обтирання – спочатку рушник змочують теплою водою, а потім – холодною. Рушник добре витискають і масажними рухами обтирають груди.
Якщо людина страждає на хронічний бронхіт, лікар радить здійснювати професійний масаж грудної клітки. Крім того, хворим на хронічний бронхіт, а також для профілактики застудних захворювань варто займатися дихальною гімнастикою.

– Завдяки дихальній гімнастиці можна навіть позбутися нападів ядухи, – пояснює Ганна Ярославівна. – Хворим потрібно навчитися правильно дихати – вдих повинен бути спокійний, а видих – подовжений. Для доброго дренажу дихальних шляхів можна вранці виконувати фізичні вправи. Наприклад, "колоти дрова" – руки закинути вгору, а потім різко опустити вниз. Внаслідок цього покращується активність м’язів, відходить мокротиння.

Найкраще для профілактики захворювань не лише легень, а й серцево-судинної системи, займатися плаванням, тенісом. При таких видах спорту працюють усі види м’язів, до того ж, розвивається дихальна система.

Хронічний бронхіт не виліковується
– Якщо людина має надмірну вагу, це теж може впливати на розвиток хронічних захворювань органів дихання, – пояснює Ганна Ярославівна. – Особливо якщо у людини є великий живіт, діафрагма піднімається, і екскурсія дихальної клітки зменшується, а це вже може спричинити хворобу.

У період ремісії хронічного захворювання та для профілактики гострих процесів лікар радить приймати так звані препарати-адаптагени: женьшень, елеутерокок, ехінацею, лимонник. Якщо немає протипоказань, можна робити настоянки з цих трав, якщо є – відвари, чаї.

– У будь-якому разі краще порадитися з лікарем, а не з аптекарем щодо прийняття певних препаратів, особливо це стосується імуномодуляторів (наприклад, ІПС-19, рибомуніл, бронхомунал), – зауважує лікар-пульмонолог. – Найкраще лікувати застуду, яка щойно з’явилася (риніти, фарингіти тощо), ніж дозволяти інфекції поширюватися та опускатися у нижні дихальні шляхи. Хронічний бронхіт не виліковується, можна лише позбутися загострених станів.Тому таким хворим необхідно перебувати під наглядом сімейного лікаря або лікаря-пульмонолога.

Якщо у вас хронічне захворювання легень
За направленням лікаря можна звернутися до обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру на вул. Стеценка, 3. Тут отримаєте професійні масажі та рекомендації щодо заняття лікувальною фізкультурою, залежно від захворювання.
Леся ТОКАРЮК
15-10-2009, 10:09
Коментарів 0 Переглядів 6 834

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.