Чи врятує дорогий препарат від інфарктів?

Здоров'я
3 691
0
У кількох обласних центрах – Сумах, Донецьку й Вінниці – уже кілька років лікарі "швидкої" рятують пацієнтів від інфарктів, застосовуючи німецький тромболітик "Металізе". Медичний препарат вартує приблизно 10 тисяч гривень. Чи можливе його використання бригадами "швидкої" у Чернівцях?

– При наданні медичної допомоги майже трьомстам хворим на гострий інфаркт міокарда за рік, на мою думку, цей препарат можна було би застосувати не більше, ніж у п’яти-семи випадках, – говорить заступник головного лікаря з медичної роботи Чернівецької міської станції швидкої медичної допомоги Сергій ПАУШАК. – Введення тромболітиків ще до госпіталізації хворого можливе лише за відсутності протипоказів у нього й наявності цього препарату в оснащенні бригади "швидкої". Як свідчить статистика, якщо тромболітик вводять впродовж двох годин від початку гострого інфаркту міокарда, є можливість зберегти життя ста хворих із тисячі.

– На етапі швидкої допомоги ми не завжди спроможні чітко визначити, є чи немає у хворого протипоказів. Немає можливості вдома зробити аналіз на згортання крові, біохімію, детально зібрати всю інформацію, – продовжує Сергій Паушак. – А від тромболітиків може бути чимало ускладнень. Тож є великий ризик їхнього застосування в таких умовах. Інша річ, коли людина доправлена до стаціонару кардіологічного диспансеру й, пройшовши необхідне обстеження, згодилася на тромболізис. У Чернівцях на базі кардіологічного диспансеру вже тривалий період застосовують тромболітики й досить успішно.

– На введення медиками "швидкої" такого тромболітика повинна бути згода пацієнта, – каже медик. – Лікар повинен пояснити пацієнтові всі можливі ускладнення та побічні дії. Лише тоді хворий повинен дати письмову згоду на застосування тромболітика під час догоспітального періоду.

– Гадаю, в умовах нашого маленького міста доцільно швидше довезти хворого до кардіодиспансеру, – зауважує Сергій Паушак. – Лише пацієнт повинен вчасно звернутися за медичною допомогою. Ніхто не заперечує важливість препарату "Металізе". Це хороший препарат, але він не є панацеєю. Людина з болями в серці повинна вчасно звертатися по допомогу. Уже в такий спосіб можна врятувати багатьох хворих з інфарктом міокарда.

– Цей метод надання допомоги хворим з інфарктом міокарда дуже перспективний, – розповідає старший лікар кардіологічної бригади Чернівецької міської станції швидкої медичної допомоги Васпуракан ГРІШЯН. – Та його ефективність виявляється лише в перші півтори-дві години після появи перших симптомів. Ми повинні опинитися у хворого в проміжку терапевтичного вікна. Гадаю, застосування тромболітика не є проблемою провінційного міста. Інша річ у великих містах, коли доправлення хворого до лікарняного ліжка забирає чимало часу. У Чернівцях швидко можна довезти пацієнта до кардіологічного центру. Догоспітальне застосування тромболітика приховує й певні небезпеки. Адже ці ліки зменшують згортання крові. А у хворого, наприклад, може бути виразка тощо. Інша річ застосування цього методу на стаціонарі, при повному обстеженні хворого на інфаркт.

– На Заході – це розповсюджений метод. Але там є стандарти показань, які прирівняно до закону. За результати лікар не відповідає. У нас стандарти теж є, але не зведені до рангу закону. Тож вся відповідальність лягає на плечі лікаря, – зауважує В. Грішян.

– А ще в Чернівцях є певний парадокс: в одних хворих чешеться п’ятка, вони телефонують, що інфаркт, – зауважує лікар. – А інші геть мокрі, тиск падає, а вони не викличуть лікаря. Інфаркти зазвичай стаються в проміжок між 04.00-06.00. Та мало хворих з інфарктом вночі звертається по медичну допомогу.

– Є і фінансовий бік цього питання, – зазначає В. Грішян. – Найпростіша доза тромболітика вартує 1000 гривень, "Металізе" – 12 тисяч гривень, а "Нектоплаза" – 1200 євро. Гадаю, що ні суспільство, ні законодавці до догоспітального застосування тромболітика ще не готові. Хоча метод однозначно є перспективним.
Антоніна БАБЧУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
11:58
Епідеміолог пояснив, чому школам на Буковині рекомендують перейти на дистанційне навчання
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм