RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Грип провокує навіть хвороби печінки

Із настанням осені дедалі частіше ризикуємо захворіти грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями.
Грип небезпечний насамперед своїми ускладненнями, особливо для дітей, осіб похилого віку та людей із хронічними захворюваннями. Грип провокує загострення хронічних захворювань легенів, серцево-судинної, ниркової та ендокринної систем.
"Вірус пригнічує функції імунної системи"
– Головна небезпека в тому, що вірус грипу циркулює в крові й отруює організм, порушуючи низку життєвих функцій, – говорить Ганна ПЕЧЕНЮК, позаштатний інфекціоніст Головного управління охорони здоров’я ОДА, завідувач інфекційного відділення обласної клінічної лікарні. – Це виявляється через високу температуру й м’язові болі, нудоту й галюцинації. Грип може спровокувати пневмонію, захворювання печінки та травної системи. Під час захворювання різко порушується захист організму від мікробів, які постійно перебувають у верхніх дихальних шляхах. Уражені клітини трахеї й бронхів відкривають шлях інфекції до більш глибоких тканин. Водночас вірус пригнічує функції імунної системи.
Захворювання розповсюджується повітряно-крапельним шляхом. Особливо небезпечне поширення нового грипу А(НІNI) – ("свинячого грипу").
– Симптоми "свинячого грипу" майже не відрізняються від симптомів звичайного грипу, – зауважує лікар. – Це головний біль, біль у м’язах, підвищення температури, кашель, ангіна та нежить. Люди, які захворіли на "свинячий грип" вважаються потенційно заразними впродовж семи днів після початку хвороби.

Як запобігти поширенню хвороби
Коли кашляєте, чхаєте, прикривайте ніс та рот хустинкою, яку після використання викиньте в смітник.
Часто мийте руки з милом, протирайте руки вологими серветками, які містять спирт.
Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота. Вони – ворота для проникнення мікробів.
Уникайте спілкування із хворими на грип людьми.
Якщо захворіли, залишіться вдома й обмежте контакти з іншими людьми.
Не займайтеся самолікуванням. При появі перших симптомів негайно викликайте лікаря.

Медики радять
Дотримуватися ліжкового режиму впродовж гострого періоду захворювання.
Пити теплу рідину – 1,5-2 літри на добу (чай із малиною, ожиною, смородиною, неконцентровані відвари шипшини, компоти із сухофруктів і свіжих фруктів).
Мити руки, обличчя, часто промивати ніс.
Через кожні дві години на 15-20 хвилин провітрювати приміщення.
Обмежити вживання білкової їжі.
Використовувати жарознижувальні засоби при підвищенні температури тіла понад 39 °С або поганому її перенесенні (серцево-судинні хвороби, судоми).
Вживати вітамін С, антигістамінні засоби – за показами (алергічні вияви).
Приймати лікарські засоби залежно від симптомів, які переважають (нежить, запалення глотки, гортані, слизової оболонки трахеї тощо).

Що приймати
Від болю в горлі Ганна Печенюк радить приймати місцеві антисептичні засоби без подразливого ефекту – настої або відвари трав (ромашки, шавлії, евкаліпту, чебрецю), за необхідності – таблетки, льодяники або пастилки для розсмоктування. Від нежитю допоможуть судинозвужувальні засоби.
Усунуть кашель рослинні препарати. За необхідності їхню дію посилять "Амброксол", "АЦЦ", "Бромгексин" або відхаркувальні засоби рослинного походження.
– При посиленні кашлю або погіршенні дихання, утриманні високої температури тіла понад три доби обов’язково потрібен огляд лікаря з вирішенням питання госпіталізації в інфекційне відділення, – наголошує Ганна Печенюк.

Чи потрібна вакцинація
Як повідомили в епідвідділі обласної санепідемстанції, вакцинацію від сезонного та високопатогенного грипу здійснюватимуть із жовтня. Поки що вартість вакцини не визначено. Дітей-сиріт та людей із групи ризику вакцинуватимуть безкоштовно.
За словами Бориса ЗОРІНА, директора однієї із чернівецьких аптек, Україна не виробляє вакцини від грипу, а лише закуповує імпортні. Тому, якщо вакцини випробувані на жителях, наприклад, Франції, це не означає, що підійдуть вони й для буковинців. Тому найкращий засіб не захворіти – профілактика місцевими природними засобами.
Леся ТОКАРЮК
1-10-2009, 10:14
Коментарів 0 Переглядів 3 619

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.