RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » «Я народжував разом із дружиною»

У двох міських пологових будинках майже 70 відсотків породіль зараз народжують разом із чоловіками чи близькими родичами – мамами, сестрами, подругами. Це, за словами лікарів та жінок, значно полегшує пологи.
Сергій був присутній під час пологів своєї дружини. "Я, можна сказати, народжував разом із нею: тужився, ніби відчував спазми і болі, – зізнався молодий чоловік. – Хоча спочатку був категорично проти. Але потім переглянув відеокасети, перечитав деякі книжки і зрозумів, що в цьому немає нічого страшного. Всі думки були спрямовані на те, щоби якось допомогти дружині, полегшити її біль. Не можу передати своїх відчуттів, коли вперше побачив нашого сина, перерізав пуповину. Таке не забудеться ніколи".
Переповнений позитивними почуттями і Олег, який приймав разом із лікарями свою третю дитину. "Під час народження старших доньки і сина я не був присутній, бо тоді такого не було, – розповів чоловік. – А коли цього разу ми з дружиною зайшли у приймальний покій, мене запитали, чи хочу я бути присутнім під час пологів. Спочатку я злякався, навіть не знав, що відповісти. Але вирішив спробувати. До пологового залу ми зайшли разом із дружиною. Намагався всіляко підтримати її: заспокоював, гладив, дув на неї. Від болю вона так стиснула мої пальці, що ледь не зламала їх, а за один навіть вкусила. Я бачив, як з’явилася на світ наша красуня-донечка, почув її перший крик. Мене настільки переповнили радісні почуття, що хотілося плакати. Тому радив би чоловікам не відмовлятися від можливості побачити народження своєї дитини".
А під час пологів Світлани була присутня її мама. "Хоча чоловік дуже хотів бути зі мною, та я навідріз відмовилася, – зізналася жінка. – Не хотіла, щоби він мене бачив розпластаною на кріслі, чув мої крики. Пізніше я вийшла до нього усміхнена з дитиною на руках. А ще я боялася, що після побаченого чоловік розлюбить мене. Кажуть, що деякі чоловіки навіть можуть стати імпотентами".
Юля збирається народжувати разом зі своєю подругою. "Із Мариною ми дружимо ще з дитинства, тому повністю довіряємо одна одній, – пояснила Юля свій вибір. – Крім того, у неї є власна машина, отож за необхідності може довезти мене до пологового будинку. Марина вже попередила своє керівництво, що будь-якого дня може не вийти на роботу, якщо в мене почнуться перейми. Чоловіка я не можу взяти із собою, бо він залишив мене на третьому місяці вагітності".
Надія БУДНА

Думка спеціаліста
Іван МАНИК,
ЗАВІДУВАЧ ПЕРШОГО АКУШЕРСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ МІСЬКОГО ПОЛОГОВОГО
БУДИНКУ №2:
Уже третій рік ми практикуємо у нашому пологовому будинку сімейні та партнерські пологи. Спочатку присутність сторонніх людей сприймалася медперсоналом досить важко. Та й подружжя ставилися до нововведення без ентузіазму. Але згодом ми переконалися, що це дуже позитивно діє на породіль: вони краще поводяться, їм є з ким поговорити. Зараз уже майже 70 відсотків жінок виявляють бажання народжувати разом із рідними людьми. Найчастіше – з чоловіками. Хоча бувають і мами, сестри чи близькі подруги. Навіть був один випадок, коли під час пологів доньки був присутній її батько.
У нас діє консультативна "Мамина школа", де готують до майбутніх пологів не лише жінок, а й чоловіків. Їх навчають, як правильно поводитися, що слід робити. Якихось особливих вимог немає. Ті, хто хоче бути присутнім під час пологів, повинні мати чистий одяг, щоби перевдягнутися, та змінне взуття. Чоловіки поводяться по-різному. Більшість намагаються виконувати все, що від них вимагають. Хоча деякі не витримують, особливо коли починаються пологи, і вибігають у коридор. Є такі, які починають плакати, побачивши дитину. Були випадки, коли чоловіки втрачали свідомість, і їх доводилося приводити до тями. Але загалом усі сприймають пологи позитивно. І розмови про те, що після побаченого чоловік може втратити сексуальний потяг до дружини чи в нього може розвинутися імпотенція, – це лише балачки, які не мають під собою жодного підгрунтя. Принаймні, за ці роки ніхто не поскаржився. Навпаки, чоловіки зізнавалися, що ще більше почали кохати своїх жінок, побачивши, у яких стражданнях вони народжували.
17-09-2009, 10:24
Коментарів 0 Переглядів 4 727

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.