Використовуючи чимало приправ для покращення смаку різноманітних страв, ми не замислюємося, що прянощі – справжні природні ліки.
Базилік допомагає при болях у шлунку, усуває спазми, має послаблювальну дію, знижує здуття і нудоту, завдяки чому покращується процес травлення. Також сприяє зниженню апетиту, покращує загальне самопочуття і допомагає при виснаженні.
Чабер позитивно впливає на травлення, оскільки активізує перистальтику кишечника, а також корисний при гастритах шлунка і кишечника. Чабер використовують як засіб для покращення апетиту, зниження нудоти, а також при розладах менструального циклу. Регулярне застосування зміцнює нервову систему.
Гірчиця є незамінним засобом при лікуванні захворювань травної системи: запальних станів шлунка і кишечника, розладах травлення, закрепах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Має антибактеріальні властивості, знижує кров’яний тиск.
Імбир позитивно впливає на травлення, попереджає кольки, нетравлення шлунка, а також пом’якшує шлункові болі і зменшує нудоту, тому необхідний у перші тижні вагітності. Імбир – незамінний натуральний засіб при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату. Його особливо рекомендують при застуді, грипі, кашлі, катарах горла і бронхів. При ревматичній хворобі зменшує біль і пухлини.
Коріандр регулює травлення, протидіє здуттю і надмірному зростанню бактерійної флори в травному тракті.
Любисток особливо рекомендують для покращення травлення і засвоєння їжі, проти здуття,
кольок, нетравлення шлунку і відсутності апетиту. Служить ліками при хворобі сечових шляхів. Використовують при захворюваннях серця. Цікавий факт: рекомендують людям, які кидають палити, а також як засіб від головного болю.
Майоран допомагає травленню і збільшує виділення шлункових соків.
Орегано (материнка звичайна) допомагає при розладах травлення і здутті. Орегано використовують як протиспазматичний і протизапальний засіб. Має сечогінну дію і укріплює нервову систему. Рекомендують при болісних менструаціях.
Червоний перець багатий на вітамін С, вітаміни групи В, бета-каротин, біофлавоноїди. Він стимулює виділення шлункових соків, покращуючи травлення. Гострі види червоного перцю вживають як засіб для очищення шлунка і кишечника від токсинів. Також червоний перець покращує апетит.
Чорний перець позитивно впливає на травлення, усуває здуття, знижує нудоту і покращує апетит. Діє як сечогінний засіб. Вважають, що чорний перець допомагає при харчових отруєннях.
Пелюстки лікувальної календули мають унікальні властивості, що впливають на обмін речовин і відновлення організму. Стимулюють роботу печінки, жовчного міхура. Діють заспокійливо на травну систему, сповільнюють запальні процеси. Особливо рекомендують при запаленні печінки, кольках, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, а також при менструальних розладах.
Чебрець використовують при лікуванні захворювань шлунка, при проносах і нетравленні шлунка. Як відхаркувальний засіб застосовують при захворюваннях дихальної системи.
Щоправда, усі приправи треба вживати з певними застереженнями і обов’язково слід порадитися з лікарем. (Л. Токарюк)
10-09-2009, 10:14
0
7 851