Маски для обличчя мають свою специфіку приготування і використання.
Універсальна маска з вівсяних пластівців. 2 столові ложки вівсяних пластівців залити чотирма ложками вершків або молока. Коли пластівці розбухнуть, отриману суміш викласти на обличчя й залишити її на 20 хвилин. Знімають маску за допомогою почергового ополіскування гарячою й холодною водою.
Універсальна маска зі свинячого смальцю. Свіжий свинячий смалець є універсальним косметичним засобом. Його наносять на шкіру обличчя й тримають впродовж 20 хвилин. Достатньо декількох грамів, щоби зробити шкіру ніжною та еластичною.
Універсальна шведська маска із сиру. Три чайні ложки свіжого сиру розтерти з ложкою меду, збити все до однорідної маси й нанести на обличчя. Особливо ретельно нанести на ділянку біля очей і навколо рота. Зняти через 20 хвилин ватним тампоном, змоченим у холодному молоці.
Універсальна маска з моркви. Натерти на тертці дві свіжі морквини й змішати із двома ложками картопляного борошна й одним яєчним жовтком. Отриману суміш викласти на ретельно очищену шкіру обличчя. Через 20 хвилин змити гарячою, а потім холодною водою.
Універсальна маска з огіркової шкірки. Відразу після того, як ви почистите огірок, покладіть шкірку на добре вимите обличчя. Шкірка триматиметься, якщо накрити обличчя вологою тканиною. Тримати 20 хвилин, але потім не слід вмиватися.
Пам’ятайте: огірковий сік кращий, ніж будь-яка вода.
Леся ТОКАРЮК
Основні правила підбору й нанесення масок
Волосся треба покрити косинкою, щоби не намочити.
Перед нанесенням маски шкіру обличчя очистіть очищувальним кремом або туалетним милом. Маска діє ефективніше, якщо шкіру також попередньо очистити за допомогою парової ванни або компресу.
Ділянки шкіри навколо очей, губ і щитовидної залози на шиї повинні залишатися відкритими, тому що маску наносити на ці місця не можна.
На очі кладуть ватні тампони, змочені в борній воді кімнатної
температури. Маску не можна наносити на шкіру навколо очей!
Кремоподібні та густі маски наносять на обличчя дерев’яним шпателем, желеподібні маски – пензликом.
Після нанесення маски варто лягти, підняти ноги й повністю розслабитися; можна трохи полежати й у ванні (завдяки парі підвищиться ефективність дії маски).
При застосуванні готової маски дотримуватися зазначеної тривалості дії.
Чудово діє на шкіру відвар ромашки, який наносять на кремоподібну маску за допомогою марлі, просоченої цим відваром.
Маску знімають з обличчя шматком чистої тканини, змоченим у воді кімнатної температури або ж ватним тампоном, добре просоченим водою. При цьому шкіру в жодному разі не можна терти або розтягувати навіть тоді, коли залишки густої маски важко видаляються з пор. Краще зачекати, доки маска не розм’якне під дією води кімнатної температури. Знявши маску, необхідно сполоснути обличчя холодною водою.
Після зняття маски на шкіру варто нанести живильний крем.
Після косметичної процедури рекомендують відпочити протягом години.
13-08-2009, 11:08
0
11 707