RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » У спеку стережіться… застуди

Поширена думка, що влітку про застудні захворювання можна забути, – помилкова.
– Більшість людей надає перевагу відпочинку на морі, але часто після відпустки приїжджають із синуситами, запаленням вуха, отомікозами (грибковими захворюваннями), гострими нежитями, ларингітами, фарингітами, ларинготрахеїтами, – каже Олександр ПЛАКСИВИЙ, завідувач курсу отоларингології БДМУ.
Найбільш провокуючий
фактор – вода
Не важливо, чи ви занадто багато часу купалися у водоймі, чи випили крижану мінералку, – може настати переохолодження. А внаслідок цього – фарингіт або ангіна. Особливо схильні у такий спосіб захворіти ті, хто страждає на хронічний тонзиліт (запалення мигдаликів), а також ті, у кого імунітет послаблений тривалим стресом.
– Найбільш провокуючий фактор для літньої застуди – вода. Не варто купатися при нежиті, полоскати горло і промивати ніс морською водою, – застерігає Олександр Григорович. – Адже вода не стерильна, особливо біля берега, й у такий спосіб можна захворіти на фарингіт, фаринголарингіт (запалення глотки і гортані).
Під час пірнання пам’ятайте, що вода на поверхні тепла, а глибше – холодна і брудна.
– Носовий клапан побудований таким чином, – пояснює Олександр Плаксивий, – що під час пірнання вода потрапляє у носоглотку. Після цього необхідно легенько видути воду з носа (спочатку з однієї ніздрі, а потім – з іншої). Дуже часто відпочивальники здійснюють неправильне форсоване видування, закриваючи обидві ніздрі, внаслідок чого вода потрапляє у біляносові пазухи, у порожнину середнього вуха.
Щоб уникнути бароотиту, потрібно періодично здійснювати ковтальні рухи під час пірнання, щоби відкривалася слухова трубка і тиск у носоглотці зрівнявся з тиском у середньому вусі. Необхідно подбати про видалення води з вух, коли вийдете на берег.
Взагалі краще не пірнати занадто часто, інакше людина може захворіти на гостре запалення середнього вуха. Якщо його вчасно не лікувати, може розвинутися гострий гнійний отит, запалення біляносових пазух, фронтит, синоїдит, внаслідок чого можуть виникнути орбітальні та внутрішньочерепні ускладнення, а це вже загроза не лише для здоров’я, але й для життя.
Необхідно бути особливо обережним людям, які мають сірчані пробки. Після потрапляння води може виникнути закладання вуха. У жодному разі не можна чистити вуха за допомогою паличок та сірників. Через цю погану звичку виникають мікротравми. А якщо, до того ж, у вухо потрапить брудна вода, може з’явитися інфекція, яка призводить до зовнішнього отиту або до утворення фурункула зовнішнього слухового проходу.
– Річ у тім, що у вусі людини діє механізм самоочищення. Відбувається це тоді, коли ми їмо, розмовляємо. Сірка, яка постійно утворюється, відіграє захисну роль, – пояснює лікар. – Тому чистити вуха спеціальними паличками – недоречно.
Кондиціонер у спеку – те саме, що відкрита кватирка взимку
Кондиціонер – агрегат, що охолоджує повітря, по суті, є тим самим протягом. Тобто перебувати біля нього у спеку – те саме, що сидіти біля відкритої кватирки взимку.
– Протяг – короткочасне, але сильне переохолодження, внаслідок якого найчастіше може з’явитися нежить, синуїти, гострі середні отити, – зауважує Олександр Плаксивий. – У людини від протягів може виникнути навіть невралгія трійчастого нерва, запалення лицевого нерва, зовнішній отит, а також запалення шийних м’язів (болісна кривошия). Якщо спостерігається хронічне запалення піднебінних мигдаликів, від протягу може виникнути ангіна, фаринголарингіти (біль у горлі, осиплості). Такі стани потребують спеціального лікування.
Застуду легко підхопити і в транспорті – у машині, автобусі, тролейбусі тощо – лише через відчинене вікно. Отож необхідно остерігатися протягів. Подорожуючи власним авто, відчиняйте вікна лише з одного боку, не спіть при працюючому вентиляторі.
– Найголовніше – не займатися самолікуванням, а при виявленні ознак захворювання звертатися до лікаря, – наголошує Олександр Григорович. – Під час літньої відпустки необхідно відпочивати так, щоби не нашкодити власному здоров’ю.

Перед від’їздом
на відпочинок покладіть до аптечки:
смоктальні таблетки (наприклад, "Фалімінт", "Фарингосепт");
спреї для для горла ("Інгаліпт" – для дітей, "Каметон", "Камфомен", "Гівалекс");
судинозвужувальні краплі для носа ("Називін", "Фармазолін", "Евказолін");
левоміцетиновий спирт (для закрапування у вуха);
протизапальні нестероїдні препарати (наприклад, "Німесіл").
Леся ТОКАРЮК
23-07-2009, 10:03
Коментарів 0 Переглядів 7 053

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.