"Я хворію на цукровий діабет. Нещодавно попекла ноги через те, що не відчувала високу температуру води. Розкажіть, будь ласка, як правильно доглядати за ногами таким хворим, як я". Галина Євдошак, м. Сторожинець.
– У людей, хворих на цукровий діабет, може порушуватися циркуляція крові в ногах, а ураження нервової системи при цукровому діабеті викликає зменшення чутливості до болю, – пояснює Петро ІВАСЬКОВ, головний спеціаліст міського управління охорони здоров’я, голова організації "Діабетик Буковини". – Саме тому ви можете не відчувати рани або тріщини шкіри, високу температуру води тощо. Крім того, при діабеті підвищена сприйнятливість шкіри до різноманітних бактеріальних та грибкових інфекцій. Навіть невеликі пошкодження в ділянці стоп довго загоюються, тому потребують підвищеної уваги. Їхнє лікування необхідно здійснювати негайно та ретельно.
Поради, як уникнути ускладнень
Дієта, фізичні вправи, інсулінотерапія або таблетовані цукрознижувальні препарати повинні бути підібрані таким чином, щоби підтримувати рівень цукру в крові в нормальних межах, як натще, так і після прийому їжі.
Носіть зручне, м’яке взуття відповідного розміру, яке не стискає ноги.
Уникайте ходіння босоніж, як на вулиці, так і в приміщенні.
Використовуйте лише бавовняні шкарпетки, які добре поглинають піт.
Переконайтеся, що резинка на шкарпетках не дуже туга.
Щодня мийте ноги з використанням дитячого мила.
Обережно відрізайте нігті: не надто коротко та не закруглюючи кути.
Не користуйтеся хімічними препаратами для видалення бородавок та мозолів.
Регулярно виконуйте фізичні вправи, які сприяють кровообігу в кінцівках.
Покиньте палити.
Навіть невеликі травми та порізи потрібно обробити слабким антисептиком, після чого накласти суху чисту пов’язку. Уникайте використання таких антисептиків, як йод або зеленка, оскільки їхній колір може маскувати ознаки запалення.
Леся ТОКАРЮК
16-07-2009, 10:15
0
3 966