"Підозрюю, що в мого сина глисти. У дитини погіршився апетит, спостерігається збуджений стан, порушення сну. Використовувати медичні препарати, наприклад, "Пірантел", "Ворміл", "Вермокс", побоююся, адже у сина на них виникає алергія. Порадьте, будь ласка, що робити?". Марина Г., м. Чернівці.
Симптоми "непроханих гостей" у кишковій системі різні. Традиційні з них – дискомфорт у шлунку, відсутність апетиту, слабкість, тривожний сон, збуджений стан. Крім того, глисти можуть маскуватися і під серцевий біль та бронхіт.
– Паразити відкладають яйця в кишечнику, але вони можуть легко потрапити у кров і розповсюджуватися організмом, – каже Петро ІВАСЬКОВ, головний спеціаліст міського управління здоров’я. – Найчастіше осідають у серці та легенях. Личинки подразнюють бронхи, і людина починає кашляти, з повітрям паразит вилітає у ротову порожнину, а звідти потрапляє у шлунок. Там розвивається черв’ячок. Коли личинки осідають у легенях, це може спровокувати навіть пневмонію.
– Медичні препарати, за допомогою яких здійснюють дегельмінтизацію, мають певні протипоказання, зокрема: печінкова недостатність, органічні ушкодження, кишкові захворювання, порушення функцій нирок і печінки тощо. В окремих випадках можуть виникати короткотривале зниження апетиту, нудота, відчуття дискомфорту в животі, діарея, головний біль, дисептичні явища, алергічна чутливість, – пояснює Петро Борисович. – Якщо у дитини є висипи на нижніх кінцівках, варто звернутися до лікаря, який зменшить дозування або замінить препарат на інший. Однак найкраще користуватися народними засобами. Перевага природних ліків – низька токсичність.
– Здійснювати дегельмінтизацію повинні не тільки діти, але і їхні батьки. Всі члени сім’ї двічі на рік (найкраще восени та навесні) повинні проводити профілактику, – наголошує Петро Іваськов. – Для цього необхідно здати аналізи, звернутися до лікаря інфекціоніста або гельмінтолога, який призначить лікування. Гельмінти під дією ліків збуджуються, наприклад, можуть проходити навіть через стінку шлунка, що може спричинити виразку. Тому дуже важливо під час виведення паразитів приймати послаблювальні препарати. Необхідно включити в терапію вітаміни, обмін яких можуть серйозно порушувати кишкові паразити. Недооцінювання впливу на організм людини гельмінтів може призвести до важких невідкладних станів.
Леся ТОКАРЮК
Народна медицина
Гарбузове насіння проти гостриків, часник – від аскарид
Для вигнання гостриків: почищене гарбузове насіння пропустити через м’ясорубку або подрібнити ножем. Приймати по 2 ст. л. вранці перед сніданком, запиваючи теплим молоком. Через годину прийняти послаблювальне.
Столову ложку квітів пижма звичайного залити 0,5 л окропу. Варити сім хвилин, процідити. Із відвару робити клізму раз на день.
Для аскарид та гостриків: змішати п’ять зубчиків потовченого часнику зі склянкою кип’яченого молока і випити. Через дві години прийняти послаблювальне.
Змішати по 30 г квітів: лікарської ромашки, пижма звичайного, трави полину гіркого та кореня крушини ламкої. Столову ложку збору залити склянкою окропу і варити 20 хвилин. Приймати три дні підряд по склянці вранці й увечері.
У рецептах вказано дози для дорослих і дітей, які старші 15 років. Залежно від віку, доза препаратів змінюється: до двох років – 1/10 дози дорослого; від трьох до чотирьох років – 1/6; від чотирьох до семи років – 1/3; від семи до 14 років – 1/2; від 14 до 16 – 2/3 дози.
Для профілактики
Гранат. Відварити подрібнену шкірку граната в 0,75 склянки окропу. Потім протягом 1,5 години випити відвар за три прийоми, не приймаючи їжі. Через три-чотири години прийняти послаблювальне.
Лобода духмяна. Олію рослини призначають на прийом у двох разових дозах протягом дня, по одній краплі на рік життя дитини. Через дві години після другого прийому слід прийняти сольове проносне. Лікування не можна повторювати раніше, ніж за тиждень.
Морква посівна. Вживати моркву терту, а також сік зі свіжої моркви.
Гарбузове насіння. 80-100 почищених насінин необхідно з’їсти за декілька порцій, добре пережовуючи, через годину прийняти послаблювальне. Інший спосіб – розтирають у ступці таку саму кількість насінин, додаючи 50-60 мл води. Для кращого смаку можна додати столову ложку меду або варення. Приготовану суміш давати дитині натще по чайній ложці протягом однієї години, а через дві години – сольове проносне.
Доза для сім’ї: дітям двох-трьох років – 30-50 г; трьох-чотирьох років – 75 г; п’яти-семи років – 100 г; 8-12 років – 150 г; дорослим – 300 г.
9-07-2009, 09:56
0
14 215