"Відправила дитину до літнього табору. Але чула, що іноді діти можуть повернутися звідти з педикульозом. Дуже хвилююся з цього приводу і хотіла би дізнатися, які зараз є способи боротьби з вошами". Світлана Т., м. Чернівці.
Педикульоз небезпечний тим, що псується стан волосся і шкіри голови. Крім того, воші – переносники різних інфекційних захворювань. Позбутися проблеми можна за допомогою лікарських засобів. Аптеки пропонують для лікування педикульозу чимало засобів, які різняться ціною: "Нітіфор" – 39 гривень, "Параплюс" – понад 50 гривень, "Делацет" – 40 гривень, "Бензил бензоат" – усього три гривні. Різниця не лише в ефективності, але й у способі нанесення.
– Якщо, наприклад, "Бензил бензоат" має неприємний запах, то "Нітіфор" пахне гарно, а "Параплюс" наноситься як аерозоль, і тому зручний для довгого волосся", – розповіла фармацевт однієї із аптек.
Але якщо лікування безуспішне, варто звернутися до станції дезінфекції. Там обіцяють вилікувати педикульоз всього за годину.
– Цього року з приводу педикульозу до нас звернулося 113 осіб, – розповів головний лікар станції дезінфекції Василь ОДАЙСЬКИЙ. – До речі, з цією "незручною" проблемою звертаються не тільки з неблагополучних сімей, а й зі звичайних. Адже дитина може заразитися педикульозом будь-де – і в дитячому садочку, і в літньому таборі відпочинку.
Після безуспішного самолікування майже 40 відсотків хворих приходять до нас. Мабуть, неуважно читають інструкції до препаратів.
На станції дезінфекції використовують лише випробувані препарати українського виробництва: "Флецид" та "Локодин". Вони ефективні та безпечні для користування особами будь-якого віку. Від педикульозу можна вилікуватися всього за два сеанси: першого разу гинуть дорослі паразити, під час повторної обробки (через 7-10 днів) – відкладені яйця. Сама процедура займає не більше години.
Лікування педикульозу платне – за 50 мл препарату потрібно заплатити майже 12 гривень. Для волосся середньої довжини знадобиться 100 мл препарату, коштувати це буде 23 гривні. Окрім того, для кращого результату варто ще й обробити речі хворого – постільну білизну, одяг. Це коштує приблизно 10 гривень. Якщо ж є направлення від дільничного лікаря, процедуру здійснюють безкоштовно. Звернутися по допомогу до служби можна у будь-який день тижня, окрім вихідних, з 09.00 до 16.00.
Анастасія СІМАШОВА
2-07-2009, 09:59
0
36 803