"Нещодавно на білборді побачила рекламу про те, що запобігти раку шийки матки можна за допомогою вакцинації. Що це за вакцинація і чи можна її зробити у наших лікувальних закладах?" Світлана Т., м. Чернівці.
Вакцинації проти раку шийки матки в лікувальних закладах області поки що не роблять. Та й загалом в Україні це роблять лише в приватних клініках, зокрема в Києві. Коштує одноразова вакцинація 800 гривень. Кожні півтора року потрібно робити ревакцинацію, за яку теж платять.
Причиною виникнення раку шийки матки є онкогенний тип вірусу папіломи людини. Фахівці розповідають, що щеплення від раку шийки матки вберігає лише від одного штаму вірусу, а хворобу можуть викликати різноманітні штами вірусів. Якщо жінка вирішила зробити щеплення, не варто вважати, що це буде панацеєю від хвороби.
Щоби вберегтися від хвороби, потрібно проходити щорічне спеціальне обстеження, радить онкогінеколог онкологічного лікувально-діагностичного центру Оксана Миколаївна САХНЕНКО.
– Рак шийки матки – це неконтрольований ріст клітин, які формують шийку матки, – пояснює Оксана Миколаївна. – Якщо раніше на рак шийки матки хворіли жінки віком 35-40 років, то впродовж останніх років спостерігається розвиток захворюваності серед зовсім молодих жінок віком 18-25 років, деякі з них ще навіть не народжували. Проблема в тому, що до третьої стадії рак шийки матки не виявляється жодним чином, немає будь-яких насторожувальних симптомів. Тож найкраща профілактика – пройти раз на рік професійний огляд.
До обстеження належать такі процедури, як кольпоскопія та цитологічне обстеження, доступні у спеціалізованих лікувальних закладах області. Кольпоскопія – огляд шийки матки при оптичному збільшенні у 20 разів. Цитологічне обстеження (взяття мазка) проводять для виявлення ракових клітин. До кольпоспокічного обстеження жінка повинна бути підготовлена – проліковані запальні процеси піхви та внутрішніх статевих органів. Загалом будь-яка патологія чи ерозія повинні бути оглянуті за допомогою кольпоскопа та цитологічно.
Вчасне обстеження і раннє виявлення хвороби дозволить провести органозберігальне лікування (зберегти матку, яєчник, труби) і запобігти важкому, тривалому та дорогому лікуванню. При першій стадії раку шийки матки лікування обійдеться у сто гривень. На третій стадії доводиться використовувати не лише променеве лікування і хіміотерапію, які безкоштовні, а й дуже дорогі ліки, витрати на які сягають кількох тисяч гривень. Окрім того, жінка втрачає працездатність та належну якість життя.
25-06-2009, 10:33
0
6 988