Українці випивають щорічно 18 літрів соків. Це втричі менше, ніж випиває середньостатистичний європеєць (за рік 50 літрів соків). Медики стверджують, що саме через це ми недоотримуємо природні вітаміни та мікроелементи у щоденному раціоні.
– Безумовно, найбільш корисними є свіжовідтиснуті соки, – розповідає головний гастроентеролог Міністерства охорони здоров’я України Наталя ХАРЧЕНКО. – Вони містять усі вітаміни та мікроелементи, а також клітковину та інші біологічно активні речовини, які є у свіжих фруктах та овочах. Однак пити такі соки потрібно одразу після відтискання, тому що більшість вітамінів та інших біологічно активних речовин нестійкі до дії зовнішнього середовища, насамперед до сонячного світла та повітря. Вони руйнуються вже впродовж півгодини після приготування соку.
Щоби зменшити нестачу вітамінів, до щоденного раціону харчування слід включати соки, яких зараз чимало на полицях магазинів. Адже вони корисніші за багато інших напоїв. Соки не лише втамовують спрагу, але й є повноцінним продуктом харчування, містять вітаміни, біологічно активні речовини та мінерали. Соки засвоюються краще багатьох інших продуктів. При цьому організм витрачає менше енергії на їхнє засвоєння.
Корисність соків у тому, що вони нормалізують водно-сольовий баланс і кислотно-лужну рівновагу. Також покращують діяльність серцево-судинної системи, видільну функцію нирок, мають антиканцерогенну дію і стимулюють травлення.
У соках міститься клітковина та пектин, а це дуже важливі речовини, які забезпечують нормальне травлення, підвищують імунітет та виводять шкідливі речовини. Органічні кислоти мають освіжаючий вплив на організм. А дубильні речовини у соках – бактерицидний елемент, який знищує значну кількість шкідливих мікробів. Вітаміни групи А, С, В, Р, D, які теж є у соках, впливають на процес нормального функціонування організму.
Людмила ОСАДЧУК
11-06-2009, 10:41
0
4 936