"Що таке лицьовий кліщ і в яких випадках він може з’явитися?" Ірина Т., м. Чернівці.
Лицьовий кліщ, або демодекс, призводить до такої хвороби, як демодекоз. У більшості людей цей кліщ є нормальним мешканцем шкіри, який живиться злущеними клітинами. Але коли організм ослаблений, кліщ проникає у глибокі шари шкіри і викликає запалення.
– Лицьовий кліщ вражає шкіру обличчя, – розповідає дерматовенеролог обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ірина ПРОХОРОВА. – Шкіра починає лущитися і червоніти, з’являються міхурі, місцями гнійники. Людина з цією хворобою потерпає від неприємних відчуттів на шкірі, та й косметично це негарно виглядає.
Кліщ іноді вражає навіть вії. Починають боліти, чухатися і сльозитися очі, спостерігається почервоніння. І якщо шкіру лікують дерматологи, то віями займаються окулісти.
Передається хвороба контактним шляхом – від людини до людини. Можна захворіти, якщо користуватися подушкою, на якій спала людина з ураженою шкірою. Кліщ може потрапити на шкіру будь-якої людини, але не кожен заражається. Це загрожує тим, у кого є захворювання кишково-шлункового тракту, зокрема холецистити, панкреатити, гастрити. Частіше звертаються з цією хворобою жінки.
Демодекоз подібний до вугрової хвороби. Але видавлювання вугрів у такому разі надзвичайно шкідливе, адже викликає загострення інфекції. Під час цього процесу кліщі вдавлюються у неуражені ділянки шкіри.
Щоби діагностувати демодекоз, потрібно зробити аналіз на шкірний кліщ. Його виконують у шкірно-венерологічному диспансері. Але хороший фахівець одразу помітить наявність шкірного кліща на обличчі.
Лікування демодекозу повинно бути обов’язково комплексним. Потрібно відновити захисні сили і шкіри, і організму. Тому лікуються медикаментозно і за допомогою масажів. Щоправда, процес лікування досить тривалий.
народна медицина
Дві столові ложки подрібненої трави полину залити склянкою окропу, настояти чотири-шість годин у закритому посуді, процідити. Використовувати для примочок один-два рази на день по 15-20 хвилин. Попередньо протерти шкіру спиртовою настоянкою календули чи евкаліпту.
Столову ложку коріння дев’ясилу залити склянкою окропу, кип’ятити під покришкою п’ять-сім хвилин, настояти чотири-шість годин, процідити. Використовувати для примочок один-два рази на день по 15-20 хвилин. Попередньо протерти шкіру спиртовою настоянкою календули чи евкаліпту.
4-06-2009, 11:30
0
15 143