RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » На укуси комарів і бджіл можлива алергія

Укус будь-якої комахи може викликати алергічну реакцію та дерматит, стверджує дерматолог обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ірина ПРОХОРОВА. Якщо у людини є алергія на певні види продуктів, косметичних засоби, можлива і алергія на укуси комах.
– Багато людей влітку приходять із токсикодермією і дерматитом від укусу комах, – розповідає Ірина Миколаївна. – Ці хвороби успішно лікуються, але псують відпочинок.

Кліщі. Укуси кліщів зовсім безболісні. Помітити кліща, який присмоктався до шкіри, можна лише при ретельному огляді.
Допомога. Помітивши кліща на шкірі, насамперед спробуйте ретельно змастити комаху рослинною олією чи вазеліном. Таким чином перекривається доступ кисню до кліща, оскільки він дихає задньою частиною тіла. Комаха після цього намагається вилізти самостійно.
Дехто кліща витягує пінцетом. Якщо під час видалення частина комахи залишилася під шкірою, потрібно звернутися до інфекціоніста. Головна небезпека у тому, що кліщі є носіями таких захворювань, як кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма.

Бджоли та оси. Зараз бджоли досить активні, адже цвіте чимало дерев і квітів. Укуси і бджіл, і ос можуть викликати кропив’янку чи "набряк Квінке", що вимагає реанімаційних заходів. Це може статися з тими, у кого проблеми з кишечником та з травною системою.
Допомога. Оса після укусу жала не залишає, а ось після укусу бджіл його потрібно витягнути. Інакше набряк зберігатиметься тривалий час. При укусі комах до ураженого місця потрібно прикласти холодний компрес, протерти спиртом чи парфумами. Щоби зменшити набряк та біль, ушкоджене місце натирають маззю "Рятувальник". Потерпілим від укусу комах потрібно пити багато рідини, щоби нейтралізувати шкідливі речовини, які потрапили у кров з отрутою.
Якщо з’явилася кропив’янка, проконсультуйтеся з лікарем. Самостійно лікувати кропив’янку не можна, адже вона непередбачувана: може за нетривалий час більше розвинутися, а може й самостійно зникнути.

Комарі. На укуси комарів люди реагують по-різному: декого комахи не кусають, а у декого полюбляють "попити" крові. Тому від укусів краще попередньо захистися. Тим паче, що засобів є чимало – спреї, креми, спеціальні дезодоранти тощо. Але до них з обережністю повинні ставитися хворі на алергію. Щоби перевірити, чи не зашкодить захисний засіб, потрібно нанести його на невелику ділянку шкіри. Якщо впродовж 15 хвилин жодної реакції на шкірі немає, можна використовувати засіб. У приміщеннях застосовують електрофумігатори, причому ці засоби зазвичай безпечні для хворих на алергію. Не забувайте брати засоби від комарів на море, особливо на відпочинок в Одеській області.
Допомога. Через специфічні властивості слини комара після його укусу часто утворюються невеликі пухирці. Місце укусу свербить, через це можливі подряпини, до яких приєднується вторинна інфекція і розвивається гнійникова хвороба шкіри. Тому намагайтеся не розчісувати місце укусу.
На уражене місце покладіть марлеву пов’язку, змочену нашатирним спиртом чи горілкою.
Усунути свербіння допомагають кисломолочні продукти (кефір, молочна сироватка), а також розчин питної соди (1/2 чайної ложки на склянку води) чи компрес із розведеним яблучним оцтом.

ЗАХИСТ
Олія гвоздики знімає набряк і має антибактеріальну дію при укусах комарів. Розітріть між пальцями листя подорожника і прикладіть на місце укусу. Через три-п’ять хвилин біль мине.
Комарі намагаються триматися подалі від листя грецького горіха і не терплять запах базиліку та ладану. У певній мірі відлякують комах полин, м’ята, гвоздика, лаванда, герань рожева, плоди лимона, мандарина, апельсина, листя туї, плюща звичайного, каштану кінського. Комарі не кусатимуть, якщо кілька зубчиків часнику перетерти на тертці і змастити цією сумішшю руки, комір, головний убір.
Щоби захиститися від кліщів, до лісу одягайте одяг із довгими рукавами, довгі штани, а на незахищені ділянки шкірі наносіть спеціальні креми.
Людмила ОСАДЧУК
28-05-2009, 10:33
Коментарів 1 Переглядів 14 422

Теги -
Hаписав: Полiна, Коментарів: 0, Новин: 0, 24 вересня 2024 08:17
В новині:
Ірикар чудово знімає алергічні реакції на шкірі дитини після укусу комара. Невдовзі після нанесення подразнення, свербіж та висипання зникають. Це ефективний протизапальний засіб, який обов'язково треба мати при собі.

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.