На дверях до травмпункту лікарні швидкої медичної допомоги висить оголошення про те, що ін’єкції від сказу роблять без черги. Чи багато зараз випадків укусу від безпритульних тварин? Кореспондент "МБ" поцікавилася у лікарів.
– Ця проблема має свою сезонність, – каже травматолог Ігор ОЛІЙНИК. – Наприклад, взимку собаки кусають менше, а ось влітку – з укусами від них до нас звертається більше людей. Особливо часто це стається, коли у собаки є цуценята. Загалом влітку в середньому за добу до нас звертаються один-двоє людей, які потерпіли від укусів собак.
Багатьох людей кусають домашні собаки сторожової породи, наприклад, ротвейлери. Цього року серйозних випадків від укусів собак поки що не було. А ось кілька років тому до нас звернувся чоловік, якому собака покусав обличчя. Наслідки були дуже серйозні. Ми його одразу направили до відділення лицьової хірургії.
Був випадок, коли від сказу домашньої собаки потерпіла родина з п’яти осіб. Собака був хворий, за ним доглядали, а потім він здох, з’ясувалося, що від сказу. З собакою контактували усі члени родини, тому й уколи робили всій сім’ї.
Раніше від сказу робили 40 ін’єкцій у живіт, зараз цього вже не практикують. Якщо покусала собака, людина впродовж трьох місяців отримує всього шість ін’єкцій у плече. Але під час цих ін’єкцій не можна перегріватися та переохолоджуватися.
– Якщо вкусила домашня тварина, за нею обов’язково потрібно спостерігати десять днів і нікуди не випускати, – радить Ігор Володимирович. – Якщо цей термін минув, і тварина жива, значить сказу в неї немає. А ось якщо кусають бездомні тварини, бажано якомога швидше звернутися до лікаря.
Зазвичай собаки кусають за ноги. Постраждалі стверджують, що їх покусали собаки, які підібралися до них тихо, а ось ті, що гавкають – не кусаються.
Особливо небезпечними є укуси за пальці, шию та голову. У такому разі не можна відтягувати візит до лікаря. Річ у тому, що сказ поширюється через нервову систему, а пальці, голова та шия мають багато нервових закінчень. (Л. Осадчук)
21-05-2009, 10:19
0
3 619