Від проблем зі шкірою потерпає чимало підлітків. У цей період шкіра потребує особливого догляду. Як правильно це робити, розповідає косметолог Оксана КОЗУБ.
Відмовтеся
від солодкого
та перченого
Вугри, або акне, виникають у 12-16 років, а з досягненням статевої зрілості поступово припиняються, – каже пані Оксана. – Шкіру вважають показником функціонування внутрішніх органів людини. Якщо потерпаєте від висипу, це може свідчити про порушення роботи печінки.
Але переважно проблеми зі шкірою пов’язані із незбалансованим харчуванням. Тому при вуграх слід відмовитися від "швидкої" їжі, солодкого, перченого, соленого та копченого. Досить згубно на загальний стан шкіри впливає паління, зловживання декоративною косметикою, неповноцінний сон та стрес.
Також вугрові висипи з’являються через підвищену секрецію шкірного сала, порушення процесу самовідновлення клітин у протоках сальних залоз, що згодом викликають їхнє закупорення та заселення мікроорганізмами, бактеріями, грибками тощо.
Серйозну шкоду шкірі завдає видавлювання вугрів. При цьому бактерії проникають глибше у шкіру, з’являється запалення. Наслідки цього – почервоніння, синці, набряки, запалення, гіперпігментація. Ці неприємні явища можуть залишитися на все життя.
Вугри вважаються захворюванням шкіри, для якого потрібно підібрати комплексне лікування. Адже шкіра перебуває у тісній взаємодії з нервовою, імунною, травною та ендокринною системами. Тому хвороби, пов’язані зі шкірою, неможливо вилікувати ізольовано. Потрібні консультації не лише дерматолога, а й ендокринолога, терапевта.
Для профілактики – "тоніки"
із саліциловою кислотою
– Щоби уникнути появи вугрів, слід ретельно стежити за шкірою, – продовжує Оксана Козуб. – Обличчя необхідно вмивати спеціальним очищувальним засобом перед сном. Подібну процедуру слід повторити вранці, щоби очистити обличчя від шкірного сала, яке виділилося за ніч, та від мікропилинок з подушок, білизни. Під час водних процедур трохи масажуйте обличчя. Це сприяє активізації біологічних процесів у шкірі.
Також доцільно використовувати тонізуючі засоби з незначним вмістом саліцилової кислоти та розчину спирту. Такі засоби створюють кислотне середовище, яке несприятливе для "розгулювання" мікробів та бактерій, підвищують біопроцеси й життєву активність шкіри. Корисно протирати обличчя відварами м’яти, ромашки, календули, звіробою, які мають антисептичну заспокійливу дію.
Зволожувальні засоби необхідні шкірі для підтримання свіжості, пружності та стійкості до мікробів. До речі, існують сезонні відмінності у зволоженні шкіри: взимку зволожувачі використовують ввечері, а вранці – жирний крем. У весняно-літній період процедуру роблять навпаки: ввечері – крем, вранці – зволожувач. Влітку обов’язково потрібно використовувати сонцезахисний крем, оскільки сонячне проміння згубно діє на шкіру, гальмуючи біологічні процеси, і часто є передумовою появи висипань.
Про підбір косметичних засобів раджу консультуватися з фахівцями, які визначать тип шкіри та вкажуть на її особливості. Подібні поради надають у косметичних салонах безкоштовно, як і зразки деяких лікувально-косметичних засобів.
Ольга ГАЙСЕНЮК
14-05-2009, 10:45
0
3 530