Учора, 29 квітня, з’явилася інформація, що в аеропорту "Бориспіль" затримали літак із Нью-Йорка через те, що на його борту могла бути пасажирка з підозрою на захворювання свинячим грипом. Пізніше ця інформація не підтвердилася. Але грип свиней, внаслідок якого гинуть люди, сколихнув світ. Адже йдеться про захворювання, яке рівнозначне чумі. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), якщо спалах переросте у пандемію, впродовж 18-24 місяців від нової хвороби постраждає півмільярда людей, з яких 30 мільйонів будуть госпіталізовані, а сім мільйонів помруть.
Український уряд вже виділив на профілактику свинячого грипу 50 мільйонів гривень.
– Минулого понеділка до нас надійшло розпорядження Головного державного інспектора ветмедицини України. Ми зобов’язані забезпечити роботу свинарських господарств у "закритому" режимі, а ще роз’яснити населенню, які заходи слід вживати при підозрі на захворювання, – каже начальник обласного управління ветмедицини Борис ТОДОРЮК. – Грип свиней – гостра хвороба, яка характеризується лихоманкою, загальною слабкістю і ураженням органів дихання. Вірус грипу свиней може викликати захворювання у людей. І навпаки, можливе зараження свиней грипом людей. Вірус швидко передається на сприйнятливих тваринах, але за нормальних умов утримання хвороба триває 7-10 днів, і летальність серед свиней не перевищує п’яти відсотків. Крім того, вірус грипу свиней не стійкий до фізичного і хімічного впливу. Температура 60 градусів впродовж 20 хвилин повністю знищує вірус грипу.
Для недопущення занесення вірусу грипу свиней на територію України заборонено ввозити живих свиней із неблагополучних щодо цієї хвороби країн.
– Треба облаштувати санпропускники біля свинарника і все зробити для того, аби тварини менше контактували із зовнішнім світом, – вважає фермер із Кіцманщини Григорій РУСНАК, який утримує 600 свиней. – Добре, що заборонили ввезення імпортних м’яса і живих свиней, значить, буде підтримка вітчизняного товаровиробника.
– Основні симптоми хвороби – головний біль, біль у м’язах, підвищення температури, кашель, ангіна, риніт, у декого – блювота і діарея, – розповідає завідувач епідеміологічного відділу обласної СЕС Юрій ПАДУРАРУ. – Двадцять випадків хвороби у США характеризувалися легкими грипоподібними виявами, і лише в одному випадку знадобилася термінова госпіталізація. Смертельних випадків не зафіксовано.
Рекомендації щодо запобігання хворобі
коли кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати ніс та рот хустинкою;
часто мийте руки з милом, особливо після того, як ви кашляли або чхали, протирайте руки вологими спиртовмісними серветками;
намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки через них проникають мікроби;
уникайте близького спілкування з хворими людьми;
якщо захворіли, залишайтеся вдома (не йдіть на роботу чи на навчання), викличте лікаря.
Василь ГРИНЮК
30-04-2009, 11:45
0
4 083