Мазі не можуть вилікувати жодного захворювання хребта, за винятком гострого м’язевого спазму. Але вони здатні покращити стан хворого і зменшити відчуття болю, якщо їх правильно застосовувати, стверджує директор навчально-оздоровчого центру народної та східної медицини Никодим ЛИСАК.
– Під час втирання мазей подразнюються рецептори шкіри і підшкірних утворень, що викликає утворення ендорфінів – внутрішніх знеболювачів, завдяки яким зменшується відчуття болю і розслабляються м’язи, – пояснює Никодим Матвійович. – З цією метою використовують мазі "Меновазін", "Гевкамен", "Еспол", "Нікофлекс-крем" і "Фіналгон", які наносять у невеликій кількості. Але подібні відволікальні мазі не можна наносити на вражену шкіру і не допускати потрапляння в очі.
Мазі на основі бджолиної отрути ("Апізатрон", "Унганівен") і отрути змій ("Віпросан") також мають подразнювальну і відволікальну дію. Але крім цього, всмоктуючись у невеликій кількості через шкіру, підвищують еластичність зв’язок і м’язів, а також покращують мікроциркуляцію крові. Щоправда, ці мазі часто викликають алергію та запалення шкіри, протипоказані жінкам у критичні дні та дітям.
Мазі на основі нестероїдних протизапальних речовин ("Індометацинова", "Бутадинова", "Долгіт", "Вольтарен-гель", "Фастум") при захворюваннях хребта не дають значного ефекту. Практика показала, що хороші протизапальні властивості має мазь живокосту.
– Не варто втішатися, що для зцілення від хвороб, до яких призвела низка причин, достатньо втерти у шкіру мазь, – продовжує Никодим Матвійович. – Ефект зцілення підсилиться, якщо мазі використовувати під час лікувально-оздоровлювального масажу.
Мазі ефективні:
при артрозі;
при зміщенні хребцевих суглобів;
при хворобі Шейєрмана;
при ригідності м’язів спини;
при остеохондрозі;
при ниючих болях у спині, що викликані застарілим остеохондрозом.
30-04-2009, 10:43
0
17 428