Захворюваність на туберкульоз за останні три роки знизилася. Та, незважаючи на це, медики нагадують, що для профілактики туберкульозу необхідно робити флюорографічне обстеження. Але багатьох турбує, що флюорографічні установки можуть погано вплинути на здоров’я. Із запитанням, чи справді є негативний вплив від флюорографії, звернулися до головного лікаря міського протитуберкульозного диспансеру Людмили ШОРІКОВОЇ.
– Флюорографічне обстеження на сьогодні є одним із найефективніших методів раннього виявлення туберкульозу в дорослих і робити його дозволено вже з 15 років, – каже Людмила Миколаївна. – За цим методом виявляють патологію грудної клітини (туберкульоз, пневмонії, вади розвитку бронхо-легеневої системи), зміни у серцевому м’язі та навіть онкопатології легень. Кожна поліклініка має флюорографічну установку, щоправда, у більшості закладів її використовують вже десятки років. Старі установки справді дають більше навантаження на організм, але небезпечного впливу немає. Наприклад, люди, у яких виявили туберкульоз, на початку лікування змушені раз на два місяці робити флюорограму, але при цьому в жодного з хворих не було виявлено променевої хвороби, а це основний доказ.
Якщо ж обстеження на старому флюорографі людину не задовольняє, можна зробити його на установках із цифровим зображенням. Вони вважаються більш безпечними для організму і в кілька разів зменшують рентгенологічне навантаження. Під час обстеження зображення виводиться одразу на комп’ютер, але за потреби його можуть вивести і на рентгенплівку, і на папір. Цифрові флюорографи є у міському флюороцентрі у міській поліклініці №2, у міській дитячій поліклініці та в обласній лікарні. Також при міському флюороцентрі є пересувний цифровий флюорограф.
Для профілактики туберкульозу флюорографічне обстеження потрібно робити раз на два роки, навіть якщо нічого не турбує. Якщо туберкульоз виявляють на ранній стадії, його набагато легше та швидше повністю вилікувати. Природа дає шанс на виліковування.
Обов’язково потрібне обстеження при характерних симптомах туберкульозу: тривалий час спостерігається підвищена температура, пітливість, схуднення, поганий апетит, втрата ваги, кашель з харкотинням, іноді біль у грудній клітині.
Щорічно повинні обстежуватися так звані групи ризику. До них належать асоціальні особи, ті, хто контактує з хворими на туберкульоз, ВІЛ-інфіковані хворі, хворі на цукровий діабет, люди, які тривалий час приймають гормони, хворі з виразкою шлунка.
Людмила ОСАДЧУК
ПОРАДИ
Для профілактики туберкульозу –
м’ясо та яйця
Для налагодженого функціонування організму потрібне правильне харчування. Імунна система складається з білкових речовин. Але ці незамінні речовини не виробляються в процесі обміну речовин, наприклад, вуглеводи і білки ніколи не дадуть білок. Тому потрібно вживати м’ясні продукти, рибу, молоко, яйця, які дають організму білок і зміцнюють імунну систему, радить лікар Людмила Шорікова.
19-03-2009, 10:24
0
7 935