Причиною неприємного запаху з рота може стати порушення роботи шлунково-кишкового тракту, захворювань носа, його придаткових пазух, а також поганий догляд за ротовою порожниною. І якщо перших причин позбутися нелегко, то проблеми з гігієною ротової порожнини можна вирішити самостійно.
На свіжість нашого дихання впливає стан зубів, ясен, язика та продуктів, які з’їли напередодні (цибуля, часник, капуста). Але невід’ємною частиною гігієни рота є чищення язика, який теж забруднюється. Іноді після чищення зубів уже за дві-три години з’являється неприємний запах із рота. Причиною цього може бути язик, а точніше наліт, який накопичується на ньому. Язик покритий більшістю смакових рецепторів, між якими застрягає зубний наліт, бактерії, що й роблять дихання неприємним. До того ж, на язику умови для розмноження бактерій значно сприятливіші, ніж на зубах та яснах. Тому чищення язика потрібне, робити це можна зубною щіткою, чайною ложкою (гострим внутрішнім краєм), марлею, намотаною на палець, чи спеціальним скребком для язика.
Щоби переконатися у тому, що чищення язика значно покращить свіжість дихання, спробуйте зробити невеликий експеримент.
Перший етап. Перед сном просто почистіть зуби зубною пастою, як зазвичай. Вранці проаналізуйте свої відчуття.
Другий етап. Спробуйте перед сном не чистити зуби, а почистити лише язик. Чистіть язик не лише на кінчику, але й ближче до коріння язика (ближче до горла). Можливо, у декого з’явиться нудотний рефлекс, але хвилина неприємних відчуттів потім багаторазово окупиться. Прополощіть рот. Порівняйте відчуття.
Третій етап. На ніч почистіть зуби та язик. Зробіть це ретельно. Під час порівняння відчуттів більшість людей стверджує, що вранці вже немає такої різкої необхідності чистити зуби, як раніше. А стан дихання впродовж дня теж покращується.
Якщо не маєте бажання зробити всі етапи експерименту, то хоча би раз на день спробуйте почистити язик, результат не забариться.
Лариса КАЛИНОВСЬКА
12-03-2009, 10:33
0
8 548