RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Алергію лікуйте заздалегідь

Якщо потерпаєте від алергії на пилок чи квітки, лікування потрібно розпочати вже зараз.
Організм навчають опиратися алергену
– Алергічні захворювання вилікувати засобами фармакотерапії поки що неможливо, – каже доцент кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології медуніверситету Наталя КАСПРУК. – Єдиним методом, що реально впливає на всі ланки патогенезу алергії, дозволяє обірвати розвиток і перебіг захворювання, є специфічна імунотерапія алергенами. Принцип методу полягає у введенні хворому алергенів, які і викликають хворобу, починаючи з дуже розведених доз. Але після ін’єкції хворий повинен не менше, ніж півгодини бути під спостереженням лікаря-алерголога. Загалом на введення мікроскопічної дози алергену організм відповідає не загостренням хвороби, а захисними реакціями на тонкому імунологічному рівні. Оскільки доза маленька, імунітет може з нею впоратися без клінічних виявів, а спеціальні "клітини-інформатори" запам’ятовують, як потрібно давати опір цьому виду алергену. Поступово дозу підвищують і збільшують інтервал між введенням алергенів. Насамкінець хворому дають нерозведений алерген, і організм його нормально переносить.
Лікування тривале, але ефективне
– Специфічна імунотерапія здійснюється одним або кількома алергенами, – продовжує Наталя Михайлівна. – Вибір тактики проведення специфічної імунотерапії залежить від механізму перебігу алергічного захворювання. Якщо це алергія на побутовий пил, постільних кліщів, епідермальні алергени, перевагу надають цілорічній специфічній імунотерапії. Якщо хворий потерпає, наприклад, від пилкової алергії, лікування може застосовуватися у передсезоння. Саме тому воно розпочинається за три-чотири місяці до початку сезону пилкування рослин, вильоту комах.
При специфічній імунотерапії намагаються досягти максимально переносимої дози алергену до початку "алергічного" періоду. На період квітнення лікування припиняється і поновлюється після закінчення цього періоду.
Тривалість специфічної імунотерапії визначає лікар-алерголог. Але потрібно одразу налаштуватися, що лікування тривале. Максимальний ефект від специфічної імунотерапії виявляється через один-два роки після її початку. А оптимальний термін проведення специфічної імунотерапії – три-п’ять років. Хоча вже за один-три місяці період квітнення буде переноситися людиною, яка потерпає від алергії, на 50 відсотків легше. Якщо ж лікування не дає ефекту впродовж року – його припиняють.
Лікувати алергію за допомогою специфічної імунотерапії можна з п’яти і до 50 років. Але впродовж усього курсу пацієнт повинен максимально уникати контакту з причинами алергічного захворювання. Лікування протипоказане у період загострення хронічних інфекцій, при психічних захворюваннях тощо.
Назвати панацеєю специфічну імунотерапію теж не можна. Якщо у хворого запущена стадія хвороби, імунотерапія може бути неефективною. Загалом при різних алергічних захворюваннях ефективність специфічної імунотерапії різна. Наприклад, при алергії на пилок (поліноз) ефективність лікування становить 80-90 відсотків, при цілорічному риніті – 70-80 відсотків, при бронхіальній астмі – 70-75 відсотків.
Людмила ОСАДЧУК

ВАЖЛИВО ЗНАТИ
Спочатку алерготест,
а потім лікування
Перш ніж розпочати лікування, обов’язково потрібно пройти алергічний тест, щоби визначити підступний для вашого організму алерген. На передпліччя, попередньо трохи вколовши шкіру спеціальними ланцетами, наносять по краплині різні види розведених алергенів. За 15-20 хвилин спеціаліст оглядає цю зону і за розмірами пухирців на шкірі визначає, який саме алерген викликає неприємні симптоми: нежить, кашель тощо. Якщо алерген за допомогою алерготесту не визначено, лікування не проводитимуть, тому що воно буде неефективним.
5-03-2009, 10:09
Коментарів 0 Переглядів 6 503

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.