З настанням весни ми часто почуваємося втомленими, дратівливими, слабкими. Волосся стає сухим та ламким, на нігтях з’являються білі цятки, шкіра суха. За цими симптомами лікар відразу встановить діагноз – найімовірніше, гіповітаміноз. Як рятуватися у таких випадках? Про це ми запитали у фахівців.
Шкіра. Якщо шкіра дуже суха, можете зробити маску: столова ложка оливкової олії, столова ложка соку калини, трохи борошна або вівсяних пластівців. Це все змішати і накладати на обличчя на 15 хвилин, – радить візажист-косметолог Ілона ЛЕКА. – Також можна додати до цієї маски кілька крапель вітамінів А і Е, які є найкориснішими для шкіри. Ці краплі можна додавати і до звичайного крему.
Випивайте щодня натщесерце склянку яблучно-морквяного соку. Якщо у вас вранці під очима темні кола, покладіть на них на кілька хвилин натерту сиру картоплю.
При жирній шкірі з вуграми потрібно менше їсти жирного та солодкого. Якщо шкіра забруднилася, приходьте до косметолога. Він зробить вам чистку і масаж, яких потребує ваша шкіра.
Волосся. Для зміцнення волосся спробуйте таку маску: яєчний жовток, столова ложка оливкової олії, столова ложка реп’яхової олії, столова ложка коньяку, кілька крапель вітамінів А і Е, столова ложка меду. Змішати і за допомогою кісточки змастити корені волосся перед миттям голови. Обмотати голову рушником і зачекати 20 хвилин. Таку маску робити раз на місяць.
Для тонкого ослабленого волосся бажано користуватися лише дерев’яними гребенями.
Щоби покращити кровообіг, робіть самомасаж голови.
Нігті. Влаштовуйте нігтям сольові ванночки. Можете придбати в аптеці спеціальні засоби для укріплення нігтів. Щоби не було білих цяток на нігтях, які свідчать про нестачу кальцію в організмі, їжте більше молочних продуктів.
ПОРАДА ЛІКАРІВ
– Наприкінці зими організм найбільше потребує вітаміну С, – розповідає терапевт Ірина ПЕТРАЩАК. – За нестачі цього вітаміну з’являється кровоточивість ясен, схильність до застуд, знижується імунітет. Щоби поповнити організм вітаміном С, потрібно їсти квашену капусту і лимони, але в цей час вони вже містять мало вітамінів. Тому краще поповнювати свій раціон полівітамінами, наприклад, "Супрадином", "Декамевітом", "Центрумом", "Дуовітом", "Ревітом".
Надати м’язам в тонусу допоможе ранкова гімнастика. А імунітет зміцнить обливання холодною водою. Щоправда, це потрібно робити поступово і під наглядом лікаря.
– Багато людей навіюють собі думки, що кінець зими і рання весна – це час, коли організму бракує вітамінів, внаслідок чого погіршується самопочуття, – каже психолог-консультант медико-психологічного центру медуніверситету Оксана ПЕНДЕРЕЦЬКА. – Тому ми виявляємося психологічно "готовими" до погіршення самопочуття, "чекаємо" на нього, і самопочуття справді погіршується. З іншого боку, гіповітаміноз – досить поширена проблема, яка, крім погіршення фізичного самопочуття, має ще й наслідки для психологічного стану. Людина, якій бракує певних вітамінів, швидко стомлюється, стає дратівливою, погіршується здатність до концентрації уваги, неспокійним стає сон або з’являється денна сонливість. Як наслідок, знижується працездатність, що впливає на самооцінку і загальний настрій, це особливо гнітюче впливає на жінок.
Щоби подолати гіповітаміноз, важливо, крім корекції дієти і вживання відповідних вітамінних препаратів, знаходити можливість більше рухатися, дихати свіжим повітрям, отримувати нові враження і позитивні емоції, налаштовувати себе на позитив і усвідомлювати, що стан цей хоч і неприємний, але тимчасовий.
Галина МАРКІВ
12-02-2009, 10:43
0
5 734