RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Сьогодні лікарі-ортодонти здатні виправляти найрізноманітніші дефекти зубів. Але щоби попередити викривлення зубів, слід не допускати ранньої втрати молочних зубів та позбутися шкідливих дитячих звичок.
– Зубо-щелепні аномалії були розповсюджені завжди, – розповідає лікар-ортодонт міської дитячої стоматологічної поліклініки Ілля КУШКА. – Вони пов’язані з низкою причин. До негативних факторів, що впливають на кривизну зубів, можна віднести шкідливі дитячі звички: смоктання соски й пальця, неправильне положення під час сну та ротове дихання, що є наслідком несвоєчасного лікування захворювань носоглотки. Це може бути і вживання м’якої їжі, що не навантажує жувальну мускулатуру, рання втрата та відсутність лікування молочних зубів. Звісно, не треба забувати у таких випадках і про спадковий фактор, гормональні порушення та обмінні процеси в організмі. Перенесені запальні кісткові захворювання теж нерідко викликають деформацію зубів. Але більшість недоліків із деформацією зубів можна попередити у ранньому віці.
Якщо батьки помічають певні проблеми із зубами дітей, раджу звертатися до лікарів-ортодонтів. Ще у молочному прикусі призначають вправи, так звану міогімнастику: вправи для язика, жувальних м’язів, кругового м’яза рота тощо. Таке нескладне лікування у подальшому допоможе уникнути шкідливих дитячих звичок і тривалого апаратного лікування – носіння пластин, трейнерів тощо. Те саме стосується і ранньої втрати молочних зубів, які не лише беруть участь у пережовуванні їжі, а й зберігають місце для постійних зубів. Тому, аби попередити зубо-щелепні аномалії, виготовляють замісні протези, які зберігатимуть місце для постійних зубів.
– З якого віку можна носити пластини?
– Апаратне лікування зубів або, іншими словами, використання різноманітних пластин, за потреби, здійснюємо у період зміни зубів із молочних на постійні у віці семи років. Ортодонтичне лікування є знімне та незнімне – так звана американська брекет-система. У віці молочного прикусу, коли ще є молочні зуби, використовуємо знімну пластину. Вона менш ефективна, порівняно з американськими брекетами, й має певну межу своєї дії. Знімна пластина може лише дещо розширити зубний ряд за невеликої скупченості зубів, переміщати зуби лише у певному напрямку.
А брекер-система переміщує зуби у трьох площинах. Так звана американська пластина складається із замочків, які фіксуються на зубах, ортодонтичних дуг, кілець та інших допоміжних матеріалів. Для кожного зуба існує свій відповідний брекет, який створено таким чином, що в ньому вже закладено інформацію про правильне розташування зуба у зубному ряду. Він є ніби персональним комп’ютером для кожного зуба. Саме вирівнювання здійснюється за допомогою термоактивних дуг, які в порожнині рота під дією температури тіла починають "працювати" і вирівнювати зуби. Брекет-система використовується для дітей, в яких вже сформовано постійний прикус, і дорослих пацієнтів.
– Знімні пластини можуть бути менш помітними у роті?
– Так. Є так звані естетичні брекет-системи – керамічні, пластикові та сапфірові. Вони не лише будуть менш помітними на зубах, але й слугуватимуть своєрідною прикрасою для зубного ряду.
– Скільки триває ортодонтичне лікування?
– Ортодонтичне лікування триває, залежно від складності патології, віку людини та її організованості. У середньому активне лікування займає півтора року. Та на цьому процес не закінчується. Після зняття брекет-системи слід ще утримувати зубний ряд. Тож аби після зняття пластини зуби не почали дещо зміщуватися, радимо пацієнтам використовувати знімні капи, ретейнери чи незнімну ретейнер-шину.
– Чи є певні протипоказання щодо використання пластин?
– Перше, на що ми звертаємо увагу – погана гігієна зубів. Таких пацієнтів ми, як правило, не беремо на ортодонтичне лікування. Адже погіршена гігієна зубів у поєднанні з використанням пластин може викликати псування зубів. Тож насамперед перед візитом до ортодонта батькам слід полікувати проблемні зуби своїх дітей та навчити їх правильно чистити зуби.
Антоніна БАБЧУК
5-02-2009, 10:25
Коментарів 0 Переглядів 19 124

Теги -

Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.