RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Холецистит з’являється після тривалих святкувань

Після свят до гастроентерологічних відділень дедалі більше людей потрапляє з діагнозом "холецистит" (інфекційне запальне захворювання жовчного міхура). Хвороба значно помолодшала, є випадки, коли холецистит виявляють у п’ятирічних дітей, розповідає доцент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб медуніверситету Валентина ВАСЮК.
– Основною причиною холециститу є інфекція, яка осідає у жовчних шляхах та жовчному міхурі, – каже Валентина Леонідівна. – Ця хвороба безпосередньо пов’язана з тим, що ми споживаємо. Тому, зазвичай, холецистит загострюється, коли людина порушує дієту чи нераціонально харчується. Якщо харчуватися не тричі на день, а один раз, травні соки в організмі застоюються й змінюються їхні властивості. Вживання тривалий час смаженого, гострого, соленого, маринованого, копченого викликає зміни у холестериновому обміні, зменшення кількості жовчних кислот і можливе утворення каміння у жовчному міхурі. Тому холецистит загострюється після зимових та великодніх свят.
Крім того, спонукають до загострення холециститу різні психоемоційні стани. Інфекція також потрапляє у жовчний міхур і призводить до хронічного холециститу, якщо, наприклад, є проблеми з кишківником чи мигдаликами. Ще однією причиною холециститу є малорухливість. До речі, частіше на холецистит хворіють жінки.
Симптоми холециститу: біль у ділянці жовчного міхура, який віддає під праву лопатку, гіркота в роті, нудота вранці, здуття живота, погіршення апетиту. У деяких випадках можливе підвищення температури до 38 °С і більше.
– За перших ознак хвороби потрібно звернутися до лікаря, а не сидіти вдома і чекати, коли вона ускладниться, – радить Валентина Леонідівна. – Самолікування недопустиме. Перебіг хвороби може бути як дуже простий, так і важкий – дійти до стадії, коли відбувається роз’їдання жовчними кислотами стінки жовчного міхура.
Основний спосіб лікування холециститу – спеціальна дієта. Харчуватися потрібно п’ять-шість разів на день. При цьому обмежують жирне, копчене, мариноване, солене. Не можна вживати холодець, бульйони, чорний хліб, шоколадні цукерки, каву, міцний чорний чай та молочні продукти домашнього виготовлення. Усі супи варять на воді, а м’ясо їдять лише варене, але повністю заборонено свинину.
– Якщо форма холециститу легка, для лікування достатньо дієти, – каже Валентина Васюк. – Чим триваліша дієта, тим краще відбуватимуться біохімічні процеси і зменшиться зашлакованість організму. Корисно пити трав’яні чаї – жовчогінний збір, чай лікаря Селезньова, який використовують при захворюваннях печінки та жовчних протоків. Допоможе суміш таких поширених трав, як м’ята, ромашка, звіробій, безсмертник. Призначають також гомеопатичні препарати, наприклад, "Галстену". Але у важких випадках лікування холециститу не обійдеться без антибіотиків.
Людмила ОСАДЧУК

ПОРАДА ЛІКАРЯ
Як вберегтися
від хвороби
Раціонально харчуйтеся й намагайтеся стежити за кількістю калорій, які споживаєте. Для чоловіків, які фізично працюють, норма калорій 2100-2300 кілокалорій на добу, для жінок і за малорухливго способу життя – 1800-1900 кілокалорій.
Збагатіть свій раціон натуральною вареною їжею і менше вживайте смажених страв.
Не використовуйте продукти, які мають тривалий термін зберігання, тому що вони насичені різними хімічними добавками.
Якщо у людини немає зміни тиску, вона не схильна до набряків, щодня бажано випивати до 1,5-2,0 літра негазованої води.
Привчіть свій організм до розвантажувальних днів, тоді він не потерпатиме від застійних явищ.
29-01-2009, 11:09
Коментарів 0 Переглядів 7 093

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.