Weather

Лікарські трави не вживайте при загостренні хвороби

Здоров'я
13 560
0
Лікарські рослини для свого лікування використовує чимало людей. Як це робити правильно і які застереження існують при використанні лікарських трав, ми поцікавилися у фітотерапевта Миколи МИГАЛАТЮКА.
– Які є протипоказання під час лікування травами?
– Не можна вживати настої, чаї з лікарських трав у період загострення хвороби. У такому разі вони не дають ефекту. А ось хронічним хворим лікарські рослини навіть потрібно призначати.
Є також обмеження при вагітності. Вагітним жінкам не можна призначати такі трави, як душицю, материнку, копитняк європейський, а також отруйні рослини. Вони негативно впливають на скорочення матки.
Чоловікам не бажано вживати настої з м’яти, меліси та звіробою, тому що вони впливають на гормональний фон, знижують рух сперматозоїдів.
– Які лікарські рослини не можна використовувати?
– Небезпечними для здоров’я людини можуть бути отруйні лікарські рослини – мухомор, болиголов, чистотіл. Їх використовують лише в онкології, але у чітко визначених дозах.
– Скільки часу треба використовувати лікарські рослини, щоби був ефект?
– Лікарські рослини використовують не лише для профілактики, але й для лікування хвороб. Звісно, все залежить від стану хвороби. Вважають, що для ефекту лікарські рослини потрібно вживати до півроку. Приймають їх циклами – два-три тижні п’ють настої з лікарських трав, а тиждень роблять перерву. При онкологічних захворюваннях лікарські трави п’ють впродовж двох-п’яти років. У такому разі їх вживають місяць, після цього роблять два-три дні перерву і так впродовж кількох років.
При вживанні лікарських рослин повинна бути вегетаріанська дієта, заборонено алкоголь.
– Можна поєднувати усі лікарські трави чи є обмеження?
– Призначати лікарські рослини повинні фахівці, адже ефект лікування залежить від підбору лікарських рослин. Фітотерапевт повинен знати склад лікарських рослин, механізм їхньої дії, щоби вони гармоніювали при лікуванні. Є трави жовчогінні, протизапальні, сечогінні, антибактеріальні. Неправильне поєднання трав може знешкоджувати ефективність дії. Наприклад, не можна змішувати з іншими лікарськими рослинами отруйні рослини, кору дуба не поєднують з ромашкою, коріння – із ромашкою та ефірноолійними рослинами (м’ята, меліса, душиця). Готуючи збір, коріння й кору використовують окремо. У настої повинно бути не більше восьми рослин.
– Які умови приготування настоїв?
– Настій роблять у такому співвідношенні – столова ложка збору на склянку води або дві столові ложки на півлітра. І ці півлітра випивають за три-чотири прийоми, бажано до їди.
Настоюють їх не менше чотирьох годин. Бажано запарювати настій ввечері, щоби вранці пити. Максимальний термін збереження настоїв із лікарських рослин – доба, потім цілющі властивості рослин випаровуються.
– Як правильно збирати лікарські трави?
– Я сам збираю трави у лісі, на полі. Усі лікарські рослини розпочинаю збирати у період квітнення або коли на них з’являються пуп’янки. Ще одна умова збирання – роблять це у суху сонячну погоду, щоби рослини не були мокрими від дощу чи роси. Збирати потрібно подалі від дороги, як мінімум кілометр, тому що рослини всмоктують у себе важкі метали.
Коріння рослин збирають рано навесні або восени, кору – у період сокоруху.
Для збереження лікарські рослини потрібно добре висушити й зберігати у паперових коробках у сухому приміщенні. Якщо у приміщенні з травами волого, вони починають чорніти. Зберігають рослини не більше двох-трьох років, коріння – до п’яти років.
– Узимку багато людей потерпає від застуд, грипу та гіповітамінозу. Які трави найкраще вживати в цей період?
– Для профілактики й грипу, і ГРЗ, і гіповітамінозу радив би більше пити чаю із шипшини. Ця рослина має більше вітаміну С, ніж цитрусові. Корисною буде чорна смородина розтерта з цукром або навіть варення з неї.
Для підвищення тонусу організму приймають ехінацею, золотий корінь, настій лимонника, елеутерокок.
Людмила ОСАДЧУК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують