RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Після щеплення не можна одразу бігти на вулицю

Уже кілька місяців лікарі попереджують про новий штам вірусу грипу, який ще не відомий українцям. Щоби вберегтися від нього або принаймні полегшити перебіг хвороби, фахівці радять зробити вакцинацію. Для вироблення імунітету це бажано зробити якомога швидше. Які умови проведення вакцинації від грипу – розповіла завідувач інфекційного відділення обласної лікарні Ганна ПЕЧЕНЮК.
– Найбільше щеплення потребують дорослі та діти, які мають хронічні захворювання або ослаблену імунну систему, а також люди, старші 65 років, – каже Ганна Печенюк. – Бажано вакцинувати осіб, які належать до так званих груп високого ризику захворювання на грип: медичні працівники, учні, викладачі, працівники громадського транспорту, торгівлі тощо.
Однак робити щеплення усім не можна, адже існують певні протипоказання. Не дозволено використовувати вакцини, якщо у людини є гострі інфекційні захворювання, підвищена температура тіла, загострені хронічні захворювання.
Деякі вакцини від грипу виготовлені на основі курячого білка, тому вони протипоказані людям із підвищеною чутливістю до цього компонента. Тобто якщо у вас коли-небудь була алергія на курячі яйця, наприклад, свербіж тіла, – необхідно перевірити в інструкції, чи не входить до складу вакцини курячий білок.
Загалом перед вакциною необхідно проконсультуватися з лікарем і щеплення робити лише у медичному закладі. Це пов’язано з тим, що іноді виникають алергічні реакції і може знадобитися невідкладна допомога медиків.
Після щеплення необхідно наглядати за людиною принаймні півгодини. Адже щеплення можуть мати і побічні реакції, хоча й дуже рідко. При побічних реакціях шкіра у місці уколу болить, набрякає й червоніє. Ще рідше з’являється головний біль, слабкість і підвищення температури тіла до 37°С. Усі ці симптоми безпечні і зазвичай зникають самостійно за 1-2 дні. Але про них усе ж необхідно повідомити лікаря.
Людмила ОСАДЧУК

КОРИСНО ЗНАТИ
ГРЗ вражає ніс, грип – бронхи
Симптоми грипу дуже схожі на симптоми ГРЗ. Але схильність вірусу до ураження саме слизових оболонок трахеї й бронхів призводить до того, що важкість захворювання при грипові, як правило, вища, ніж при ГРЗ.
Будь-який респіраторний вірус вражає здебільшого не всі дихальні шляхи, а якусь певну ділянку. Риновіруси вражають зазвичай слизову оболонку носа, парагрип – гортань і трахеї, грип – трахею й бронхи.
Симптоми при вірусних інфекціях дуже подібні: найчастіше у людини, яка захворіла, з’являється лихоманка, вона потерпає від тупого головного болю. Щоправда, при грипі головний біль відчувається у ділянці чола й очних яблуках. Також симптомами захворювання є ломота у м’язах, руках, ногах, приєднуються нежить і кашель.
Грип характеризуються високим і раптовим підвищенням температури – до 40 градусів, вираженою інтоксикацією, значним сечовипусканням. Язик у хворого блідий, із тонким білим нальотом, пульс поверхневий.
Реакція запаленої слизової оболонки, яка виявляється у вигляді нежитю, кашлю і мокротиння, служить для знищення шкідливих збудників хвороби й продуктів запалення. Тому помилково діють, коли намагаються позбутися цих очищувальних виділень: за допомогою крапель, які звужують судини, засобів, які полегшують кашель тощо.

ДО ТЕМИ
Вакцину знайти нелегко
Для боротьби з грипом офіційно дозволено три вакцини: "Інфлувак", "Ваксигрип" та "Флюарикс". Проте у більшості чернівецьких аптек їх у продажу немає. Лише в одній з аптек запропонували вакцину нідерландського виробництва "Інфлувак", яка коштує майже 55 гривень.
11-12-2008, 10:32
Коментарів 0 Переглядів 3 368

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.