В аптеці є багато дитячих ліків, які можна без проблем придбати. Але чи є якісь ліки, які небажано використовувати при лікуванні застуди у дітей". Інна Т., м. Чернівці.
– Хочу застерегти батьків, що в аптеках справді є препарати, які нібито вважаються безпечними, але все-таки можуть зашкодити дітям, – розповідає начмед міської дитячої поліклініки Валентина КОСТЮК. – Це стосується і жарознижувальних, і знеболювальних препаратів, і навіть крапель для носа.
Якщо дитина захворіла, у неї підвищилася температура, використовують жарознижувальні препарати, які мають діючу речовину парацетамол. Це безпечна речовина і міститься вона у таких ліках, як "Парацетамол", "Панадол".
А ось якщо у препараті основна діюча речовина німесулід, то слід знати, що він заборонений для вживання дітям до 12 років. Це стосується препаратів "Німесулід", "Найс", "Німесіл". Учені минулого року зробили дослідження і виявили, що ця речовина дуже токсична для дитячої печінки.
Препарати від нежитю "Називін", "Фармазолін", "Назол", "Длянос", "Нокспрей" містять діючу речовину оксиметазолін. Використовуючи ці препарати, потрібно суворо дотримуватися дозування, відповідно до віку. Річ у тому, що препарати, які містять оксиметазолін, призводять до звуження судин, що може стати причиною тахікардії, підвищеного артеріального тиску, головного болю, запаморочення. У нас були випадки, коли діти отруювалися цими препаратами.
Якщо краплі від нежитю використовувати довше трьох днів, це може призвести до сухості слизової оболонки носа. Я б не радила приймати цей препарат без нагальної потреби, наприклад, коли у дитини лише розпочався нежить.
Щодо лікарських засобів від кашлю, то їх обов’язково повинен призначати лікар, адже кашель буває різним і залежно від цього призначають препарат.
11-12-2008, 10:26
0
8 371