У селі Стара Красношора на Сторожинеччині – лише один фельдшер і санітарка, яка працює на півставки у фельдшерсько-акушерському пункті. А в селі – 800 мешканців, серед них – 98 школярів та 21 дошкільнятко. Фельдшер лікує всіх: і дорослих, і малих, а також проводить медогляд дітей і здійснює щеплення. Тож роботи йому вистачає.
– Серйозні захворювання їдемо лікувати до райлікарні, – розповідає сільський голова Віктор ЛУПТОВИЧ. – Одного фельдшера замало. Але більше лікарів нам не направляють.
Немає медсестри і в дошкільному закладі села Білоусівка Сокирянського району, який відвідують 75 діток, та сільській школі з 400 учнями.
– Усе село, яке налічує майже тисячу мешканців, у тому числі дитячий садок та школу, обслуговує фельдшерсько-акушерський пункт, – пояснює сільський голова Микола ЗЛИЙ. – Раніше у нас були медсестри, але потім їх скоротили, а щоб створити додаткові робочі місця, потрібні кошти.
– Райони, у яких для дошкільних та середніх навчальних закладів окремо виділено медичного працівника, у нашій області є винятком, – вважає начальник відділу організації медичної допомоги та охорони здоров’я дітей і матерів Головного управління охорони здоров’я ОДА Марія ПОЛІЩУК. – У Чернівцях діє роздільна система обслуговування хворих, тобто для кожного навчального закладу передбачений медичний працівник. Тоді як у районах діє змішана система, коли лікар обслуговує певну територію, і якщо до тієї території належить дошкільний чи середній заклад, то він обслуговує і його. Звісно, роздільна система – це значно краще. Але для того, щоби виділити додаткові посади у районах, потрібне фінансування. 2000 року багато медичних працівників скоротили, а наказом №33 "Про тимчасові штатні нормативи закладів охорони здоров’я" заборонено вводити нові посади. Наприклад, якщо у дошкільному закладі усього 50 дітей, то це виходить для медпрацівника чверть ставки. А хто погодиться так працювати? Згідно з нормативами, на 900 школярів та на 200 дошкільнят має бути по медсестрі. А у нас – один лікар на всіх.
Галина МАРКІВ
ДОВІДКА
Забезпеченість медпрацівниками у дошкільних закладах становить 55 відсотків. Найкраща ситуація у Чернівцях (96,2%), Новодністровську (77,3%), Путильському районі (75,8%).
28-11-2008, 12:11
0
4 225