З 28 листопада по 6 січня триватиме різдвяний піст. Окрім духовного очищення, він може допомогти оздоровити організм. Треба лише дотримуватися порад лікарів.
Піст розпочинаємо правильно. Перший тиждень буде періодом адаптації, у цей час можливий певний дискомфорт. Далі здорова людина звикає і переносить піст добре. Якщо через тиждень з’являється слабкість, сонливість, погіршується самопочуття – потрібно припинити постити і поступово перейти на звичний режим харчування. Або спробуйте щось додати до рослинного меню, наприклад, яйця чи трохи сиру.
Якщо постійно відчуваєте голод, але хочете витримати піст, тоді можна пити теплу мінеральну воду, лужну, на кшталт "Поляни Квасової". Апетит пов’язаний із кислотністю шлункового вмісту, а лужна вода її знижує. Можна з’їсти щось зі значним вмістом жирних кислот, наприклад, жменю горіхів, чи додати трохи більше рослинної олії до салату.
Урізноманітнюємо харчування. У період посту варто обирати більш повноцінні джерела харчування. Необхідно максимально урізноманітнити свій раціон. Джерелом білків можуть стати бобові – горох, квасоля тощо, а також соя, горіхи, гриби.
Вживаємо вітаміни. Бажано у період посту вживати більше вітамінів, насамперед вітамін С. Окрім вітамінів у вигляді таблеток, у нагоді стануть картопля і квашена капуста, адже вони містять досить багато вітаміну С.
Також потрібно мати на увазі, що рослинна їжа бідна на залізо, а точніше, вона містить такі його форми, які погано засвоюються. Тому необхідні препарати заліза, особливо жінкам дітородного віку.
Якщо у людини високий рівень гемоглобіну – додатково вживати залізо непотрібно. В організмі існує його запас, і він не так швидко зменшується. Але якщо у людини низький рівень гемоглобіну, додатковий прийом необхідний. При цьому не забувайте, що засвоюється залізо і виконує свою функцію в організмі лише спільно з фолієвою кислотою і вітаміном С.
Кому піст протипоказаний. Тривалий піст протипоказаний вагітним жінкам, матерям, які годують грудьми, маленьким дітям. Не можна постити людям з хронічними захворюваннями, наприклад, тим, хто потерпає від туберкульозу, інфекційних захворювань. Різке перелаштування організму може неадекватно позначитися на стані імунної системи і стати причиною імунодефіциту. Хворі на цукровий діабет, особливо інсулінозалежні, також повинні відмовитися від посту, тому що їм протипоказана рослинна їжа у великій кількості – вона занадто багата на вуглеводи.
Лариса КАЛИНОВСЬКА
До теми
Піст покращує вигляд шкіри
та обличчя
– Піст – це корисний метод позбавлення організму накопичених у ньому шкідливих речовин власного обміну чи тих, що надійшли з їжею, водою, – стверджує доктор медичних наук, професор Олександр ВОЛОШИН. – Окрім того, це допомога в розчиненні і виведенні метаболітів медикаментів при залежності від медикаментів і стимулюючих задоволення засобів (алкоголь, кава, тоніки). Піст – це фізіологічний спосіб очищення тканин від шлаків. Це призводить до покращення вигляду шкіри, обличчя, страхує сполучну тканину від пошкодження. І, насамкінець, з допомогою постів можна навчитися їсти лише в міру та із задоволенням, відповідно до потреб організму.
27-11-2008, 10:36
0
6 958