Якщо дитина захворіла на кишкову інфекцію, правильним повинно бути не лише лікування, а й період реабілітації. Завдяки цьому можна убезпечитися від повторного захворювання.
Дієта. Головний метод реабілітації після кишкових інфекцій – дієта. Їжа повинна містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів і вітамінів. Обов’язковим є режим дня, вживання їжі в один і той самий час, щоби дотримуватися ритму травлення. У раціон включають продукти, які стимулюють мікрофлору кишківника. До таких належать страви, під час приготування яких використовують пшеницю, рис, кукурудзу, гречку. Можна давати свіжі фрукти, м’ясо та рибу нежирних сортів, рослинні жири. Каші найкраще готувати на овочевих відварах з кабачків, цвітної капусти, картоплі. Рекомендують вживати сирні страви, кефір. Заборонено гострі страви, з прянощами, копчені продукти.
Народна медицина.Після перенесеної кишкової інфекції завжди відбуваються зміни у товстому та тонкому кишківнику внаслідок запального процесу. Тому для реабілітації дітей необхідно використовувати лікарські рослини, які найбільш споріднені з людським організмом, не дають побічних дій та алергічних реакцій.
Які саме потрібно застосовувати – радить лікар-фітотерапевт і гастроентеролог Микола МИГАЛАТЮК.
Парило звичайне. У рослині є дубильні речовини, вітамін К, кремнієва кислота і речовини протимікробної дії.
Чорниця звичайна. Ягоди чорниці багаті на дубильні речовини у поєднанні з пептинами та вітамінами з органічними кислотами (цитриновою, яблучною). Дубильні речовини діють як ефективний засіб від проносів, болю у шлунку та кишківнику. Корисно вживати при гострих та хронічних ентероколітах у дітей.
Звіробій звичайний. Покращує апетит, виявляє в’язку дію при колітах і має антибактеріальну дію. У ньому також міститься велика кількість дубильних речовин. Рослину застосовують при запаленні шлунка, кишківника, проносах.
Перстач прямостоячий або калган. Цілюща дія рослини зумовлена наявністю дубильних речовин. Застосовують калган як ефективний бактерицидний засіб. Кореневище калгана не призводить до неприємних відчуттів з боку шлунково-кишкового тракту.
До лікарських рослин, які потрібно застосовувати у період реабілітації, належать також корінь аїру, корінь валеріани лікарської, суцвіття ромашки лікарської, листя м’яти перцевої, трава деревію звичайного, насіння фенхеля, насіння тмину та насіння кропу.
Людмила ОСАДЧУК
20-11-2008, 10:03
0
12 367