RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Здоров'я » Рюкзак школяра повинен мати ортопедичну спинку

Як часто можна побачити школяра, який тягне, зігнувшись ледь не до землі, важкий рюкзак на спині. Здається, останній важить більше за дитину. До чого це може призвести, розповідає дитячий ортопед-травматолог, завідувач хірургічного відділення міської дитячої поліклініки Дмитро ІВАНУЩАК.
– У нас на стаціонарному обліку перебуває понад півтори тисячі дітей з порушеннями постави, сколіозами, кіфозами та іншими захворюваннями хребта. А це, в свою чергу, призводить до інших серйозних захворювань серця, шлунка, печінки, до здавлення легень. Я вже 22 роки працюю завідувачем відділення. На підставі власних спостережень можу стверджувати, що з кожним роком кількість дітей, які мають проблеми з хребтом, катастрофічно зростає. Зараз дитячі лікарі здійснюють профілактичні огляди в чернівецьких школах. Зі ста оглянутих школярів не більше 10-15-ти практично можна назвати здоровими. На сьогодні 85-90 відсотків міських дітей мають проблеми з порушеннями постави. Причини різні. Це і важкі та неякісні рюкзаки китайського виробництва, і шкільні столи, і малорухливий спосіб життя, і тривале сидіння за комп’ютерами та біля телевізорів. Часто у дітей шкільного віку можна побачити горб на спині. Днями до мене привели дівчинку, в якої сколіоз четвертого ступеня. Рентгенівські знімки показали, що її хребет скривлений на 40 градусів. Тут потрібне вже хірургічне втручання. Операція непроста – у хребет вставляють металеві стержні, які доведеться носити все життя. Щоби не дійти до такого, треба приводити дітей до лікаря за найменшої підозри на сколіоз – перший і другий ступені ще виліковуються.
Надія БУДНА

ПОРАДИ ЛІКАРЯ
Рюкзак для школяра повинен обов’язково бути з ортопедичною спинкою. Звичайно, він коштуватиме дорожче, зате дитина буде здоровішою. З боку хребта повинна бути жорстка прокладка, яка визначатиме правильне положення хребта. Лямки повинні бути зручними та широкими, щоби не тиснули на плечі. Небажано носити сумки через плече: навантаження спрямовується тільки на одну половину тіла – праву чи ліву, що спричинює порушення постави, викривлення хребта.

Зараз школярі сидять на незручних стільцях за примітивними столами. Хлопцям і дівчатам, високим на зріст, доводиться згинатися, порушуючи поставу. Тому радив би батькам купити для виконання домашніх завдань парту.

Ще одна причина порушення постави – малорухливий спосіб життя. Одиниці з-поміж школярів займаються спортом, відвідують різні гуртки. Зате більшість годинами просиджує біля телевізорів та за комп’ютерами. Добре було би записати дітей у спортивні чи танцювальні гуртки.

Важливе значення має і те, на чому спить дитина. Ліжко повинно бути твердим і не прогинатися. Краще, звичайно, на ортопедичному матраці, хоча він недешевий. Якщо немає змоги придбати його, рекомендую вирізати з фанери щит, покласти його на ліжко, а зверху – звичайний матрац чи ковдру. Добре було би придбати ортопедичну подушку.

Дітям дошкільного та шкільного віку треба обов’язково купувати ортопедичне взуття, яке допоможе правильно сформувати склепіння стопи. Не радив би купувати дешеве взуття китайського чи турецького виробництва. Дівчаткам протипоказані високі підбори, вони повинні мати не більше п’яти сантиметрів, краще – танкетка.

Куди звертатися
Ортопеди-травматологи проводять прийом у міській дитячій поліклініці у дві зміни – з 9.00 до 19.00 – у 415 кабінеті. Є також реабілітаційне відділення, де дітям призначають лікувальну фізкультуру та гімнастику, масаж, плавання у басейні, направляють на курортно-санаторне лікування у Крим та в Одесу.
13-11-2008, 10:18
Коментарів 0 Переглядів 5 560

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.