Рюкзак школяра повинен мати ортопедичну спинку

Здоров'я
5 582
0
Як часто можна побачити школяра, який тягне, зігнувшись ледь не до землі, важкий рюкзак на спині. Здається, останній важить більше за дитину. До чого це може призвести, розповідає дитячий ортопед-травматолог, завідувач хірургічного відділення міської дитячої поліклініки Дмитро ІВАНУЩАК.
– У нас на стаціонарному обліку перебуває понад півтори тисячі дітей з порушеннями постави, сколіозами, кіфозами та іншими захворюваннями хребта. А це, в свою чергу, призводить до інших серйозних захворювань серця, шлунка, печінки, до здавлення легень. Я вже 22 роки працюю завідувачем відділення. На підставі власних спостережень можу стверджувати, що з кожним роком кількість дітей, які мають проблеми з хребтом, катастрофічно зростає. Зараз дитячі лікарі здійснюють профілактичні огляди в чернівецьких школах. Зі ста оглянутих школярів не більше 10-15-ти практично можна назвати здоровими. На сьогодні 85-90 відсотків міських дітей мають проблеми з порушеннями постави. Причини різні. Це і важкі та неякісні рюкзаки китайського виробництва, і шкільні столи, і малорухливий спосіб життя, і тривале сидіння за комп’ютерами та біля телевізорів. Часто у дітей шкільного віку можна побачити горб на спині. Днями до мене привели дівчинку, в якої сколіоз четвертого ступеня. Рентгенівські знімки показали, що її хребет скривлений на 40 градусів. Тут потрібне вже хірургічне втручання. Операція непроста – у хребет вставляють металеві стержні, які доведеться носити все життя. Щоби не дійти до такого, треба приводити дітей до лікаря за найменшої підозри на сколіоз – перший і другий ступені ще виліковуються.
Надія БУДНА

ПОРАДИ ЛІКАРЯ
Рюкзак для школяра повинен обов’язково бути з ортопедичною спинкою. Звичайно, він коштуватиме дорожче, зате дитина буде здоровішою. З боку хребта повинна бути жорстка прокладка, яка визначатиме правильне положення хребта. Лямки повинні бути зручними та широкими, щоби не тиснули на плечі. Небажано носити сумки через плече: навантаження спрямовується тільки на одну половину тіла – праву чи ліву, що спричинює порушення постави, викривлення хребта.

Зараз школярі сидять на незручних стільцях за примітивними столами. Хлопцям і дівчатам, високим на зріст, доводиться згинатися, порушуючи поставу. Тому радив би батькам купити для виконання домашніх завдань парту.

Ще одна причина порушення постави – малорухливий спосіб життя. Одиниці з-поміж школярів займаються спортом, відвідують різні гуртки. Зате більшість годинами просиджує біля телевізорів та за комп’ютерами. Добре було би записати дітей у спортивні чи танцювальні гуртки.

Важливе значення має і те, на чому спить дитина. Ліжко повинно бути твердим і не прогинатися. Краще, звичайно, на ортопедичному матраці, хоча він недешевий. Якщо немає змоги придбати його, рекомендую вирізати з фанери щит, покласти його на ліжко, а зверху – звичайний матрац чи ковдру. Добре було би придбати ортопедичну подушку.

Дітям дошкільного та шкільного віку треба обов’язково купувати ортопедичне взуття, яке допоможе правильно сформувати склепіння стопи. Не радив би купувати дешеве взуття китайського чи турецького виробництва. Дівчаткам протипоказані високі підбори, вони повинні мати не більше п’яти сантиметрів, краще – танкетка.

Куди звертатися
Ортопеди-травматологи проводять прийом у міській дитячій поліклініці у дві зміни – з 9.00 до 19.00 – у 415 кабінеті. Є також реабілітаційне відділення, де дітям призначають лікувальну фізкультуру та гімнастику, масаж, плавання у басейні, направляють на курортно-санаторне лікування у Крим та в Одесу.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

19:16
Герої Буковини: на війні загинув молодий воїн Василь Беслюбняк
18:58
Чому каву п'ють з холодною водою: просте пояснення, що з нею потрібно робити
18:34
ЄС не може погодити 20 мільярдів євро для України
18:11
Українські біатлоністи - восьмі в естафеті ЧС-2025
17:59
Ця консерва - найкращий продукт для здоров’я людей похилого віку: зміцнить серце та кістки
17:40
Як правильно рахувати зарплату: скільки реально отримуємо на руки та чи вигідніше працювати через ФОП
17:20
Україна очікує на нові постачання F-16 цього року, - Зеленський
17:00
Хотів купити інструмент: на Буковині аферисти видурили у чоловіка 56 тисяч
16:40
В Міненерго звернулись до українців: що варто зробити кожному
16:20
В Коордштабі розповіли, хто для РФ в пріоритеті на обмін і чому не видають "азовців"
16:15
Діти в гуртку технічного конструювання створюють пристрої для військових
16:00
Ліквідація наслідків атаки на ЧАЕС триває дев’ятий день: яка ситуація
16:00
Названо найкорисніший десерт, який повинні їсти українці
15:40
Чи готовий Зеленський підписати угоду про корисні копалини: джерело Sky News повідомило деталі
15:20
Трамп провів масштабні кадрові зміни в армії США
15:00
У Чернівцях затримали чоловіка, який розповсюджував наркотики
14:40
На Покровському напрямку важкі бої: ЗСУ про наступ росіян
14:31
ДТП в Чернівцях: у тролейбусі відмовили гальма
14:20
Пенсії в Україні масштабно проіндексують із 1 березня: як перерахують кожну виплату
14:00
Що робити, коли у селі на Буковині немає соцпрацівника
13:40
Великий піст 2025: традиції, календар харчування, правила та заборони
13:20
Чернівчан закликають достойно провести загиблого воїна Артура Кузука
13:00
Стало відомо, чи відновиться туризм у Чорнобильській зоні після війни
12:40
Як вибухотехнік з Чернівців розміновував Харківщину
12:20
Що буде, якщо їсти банани щодня: несподівані переваги
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм