З настанням осені через переохолодження зростає ризик захворіти на грип та ГРЗ. Який вид грипу можливий нинішнього року та які заходи профілактики варто вживати вже зараз, ми дізналися у завідувача інфекційного відділення обласної лікарні Ганни ПЕЧЕНЮК.
- Учені Українського центру грипу прогнозують епідемію грипу в другій половині січня, після шкільних канікул, – розповідає Ганна Іванівна. – Очікується, що до України навідається комбінація вірусних штамів грипу А "Брисбен-1", "Брисбен-2" та вірус групи В "Флорида". Досі в Україні було тільки два штами грипу, а вірус штаму "Брисбен-1" для українців новий. Наші люди ще не стикалися з цим видом грипу і не мають проти нього імунітету.
- Саме тому зараз уже потрібно подбати про профілактику, – радить Ганна Печенюк. – Найефективнішим із профілактичних заходів проти грипу залишається вакцинація. Нині є три офіційно дозволені види імпортних вакцин: "Інфлувак", "Ваксигрип" та "Флюарикс". Їхня ефективність досить висока. Але, на жаль, вакцини від "Брисбена" поки що немає. Директор Українського центру грипу Аркадій Фролов повідомив, що така вакцина повинна з’явитися в аптеках у жовтні.
Зважаючи на те, що прихід грипу можливий уже у грудні, небажано зволікати з вакцинацією. Адже імунітет досягає свого максимуму через 2-3 місяці і зберігається півроку.
- Якщо ви не прихильник вакцинації, для специфічної профілактики від грипу використовують ремантодин, арбітол, протефлазид, рекомбінантні інтерферони тощо, – інформує Ганна Печенюк. – Для профілактики грипу та ГРЗ рекомендують також "Інтерферон". Він випускається в ампулах, розводиться кип’яченою водою кімнатної температури і закапується у ніс по 2-3 краплі у кожну ніздрю. Хоча це і копіткий метод боротьби із захворюванням, але дуже ефективний. Можна використовувати оксолінову мазь або ж "Віферон" у вигляді свічок чи мазі, які також ефективні. Достатньо вранці нанести невелику кількість мазі на слизову оболонку носа, щоби захиститися від грипу чи ГРЗ на весь день.
Для стимуляції імунної системи та профілактики ГРЗ лікар радить використовувати препарати імунної стимуляції – "Бронхомунал", "Рібомуніл", "Імудон". Для більшості людей рекомендується вживання "Протефлазіду" та нового противірусного й імуномоделюючого препарату "Імунофлазид", який нетоксичний, підходить дітям і дорослим.
Можна також уживати гомеопатичний препарат "Антигрипін". А людям, схильним до бронхолегеневих недуг, не завадить "Бронхомунал", який може захистити після ускладнень грипу та інших застудних захворювань.
Людмила ОСАДЧУК
2-10-2008, 11:02
0
4 756