Weather

Біль навколо носа – це вже серйозніше за нежить

Здоров'я
34 712
3
Коли після застуди та нежитю з’являється біль біля перенісся, ми легко ставимо собі діагноз – гайморит. Чи справді це так?
Нежить чи гайморит?
Насамперед треба знати, що гострий гайморит розвивається не одразу, а етапами, – пояснює лікар-отоларинголог Олена ГОЛУБЄВА. Першу, найлегшу, форму гаймориту називають катаральною. Вона починається з відчутного болю в області гайморових пазух носа, болю під очима і навколо перенісся, чого не буває за звичайного нежитю. Найчастіше ці вияви супроводжуються закладеністю носа. Може бути також загальне нездужання і відчуття важкості в голові, незначне підвищення температури. Обличчя набрякає, з’являється сльозотеча.
Якщо вчасно не почати лікування катарального гаймориту, він може перейти у гнійний. У такому разі температура підвищується, біль посилюється, з’являються гнійні жовто-зелені виділення з носа.
Важлива відмінність гаймориту від звичайного нежитю в тому, що нежить минає за тиждень-півтора навіть без лікування, а гайморит вас так просто не відпустить.
Хто у групі ризику?
Існує кілька чинників, які спричинюють схильність до гаймориту:
Порушення носового дихання: анатомічне викривлення носової перетинки, гіпертрофічний риніт (збільшення носових раковин), у дітей – аденоїди, алергічні захворювання носа.
Хронічні захворювання, алергічні захворювання, які призводять до ослаблення імунітету.
ГРВІ, риніт (нежить) та їх неправильне лікування.
Бактеріоносійство. Наприклад, стафілокока. Тривалий час ця бактерія може не завдавати шкоди людині, але навіть за несильної застуди спричинити гайморит.
Карієс. Усупереч традиційному уявленню, що гайморит виникає лише після застуди, його причиною нерідко є неполіковані, уражені карієсом зуби верхньої щелепи.
Як лікуватися?
Насамперед – у лікаря – переконує Олена Голубєва. Самолікування, допустиме, наприклад, під час риніту, у разі виникнення гаймориту загрожує дуже серйозними ускладненнями. Адже гнійний вміст гайморових пазух може прорватися до очних яблук, мозку і викликати небезпечні для життя ускладнення. Водночас багато пацієнтів панічно бояться так званого "проколу" і через це не звертаються до лікаря. Не варто боятися, бо медицина сьогодні володіє різноманітними методами лікування, і ви зможете разом із лікарем обрати прийнятний для вас. Крім того, якщо хворобу не запущено, часто можна обійтися медикаментозним лікуванням за допомогою методів народної медицини.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

3 коментарія

Карина 15 жовтня 2024 11:13
Мені пощастило, що вчасно звернулася до лікаря з гайморитом і одразу приступила до лікування. Походила кілька разів на промивання, а вдома приймала Циннаюсин. Гайморит минув. Тепер ці таблетки буду приймати як профілактику.
Ольга 27 листопада 2024 09:13
Такі симптоми при синуситі були, який завжди проходив у мене важко, і лікування займало багато часу. Лікар порекомендував Цинабсин, і я одразу помітила різницю: дихати стало легше вже за кілька днів, а набряк слизової зник. Результат перевершив усі очікування!
Гість Аліна 10 березня 2025 12:03
Перенесла застуду, а нежить не проходив понад два тижні. Лікар сказав, що так і до гаймориту недалеко. Почала приймати Цинабсин, і буквально через кілька днів відчула полегшення – ніс став дихати, слизові виділення зменшилися. Завдяки цьому засобу обійшлося без ускладнень!
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують