Через кишкові інфекції у Чернівцях закрито на карантин вже три садочки: дошкільний заклад №44, що на вулиці Руській, дошкільний заклад №23, що на вулиці В. Александрі, дошкільний заклад №3, що на вулиці Кармелюка. Тут кишкові інфекції зареєстровано більше, ніж у п’яти дітей. Загалом, за даними міської санепідемстанції, до епідемічного процесу в Чернівцях залучено 17 дошкільних закладів. Виявлено 44 хворі дитини, з них у 21 виявлено дизентерію, однієї – сальмонельоз, решта – гастроентероколіти.
У всіх захворілих легка форма перебігу захворювання. За результатами епідеміологічного розслідування та результатами лабораторних досліджень, вірогідною причиною інфікування стало вживання бактеріально забрудненої продукції ковбасного цеху ТОВ "Струминка", що фасується та централізовано постачається в дитячі дошкільні заклади Чернівців приватним підприємством "Буксмак", а також персикового йогурту Чернівецького молокозаводу
Ми спробували з’ясувати, хто перевіряє продукти, які постачають у дитячі садочки. Організації та управління ситуацію коментують коротко. Усі посилаються на зайнятість.
– Усі діти лікуються амбулаторно, лише одна дитина із садочка №44 була у лікарні, – запевняє завідувач епідеміологічного відділення міської СЕС Ірина ВОСТРІКОВА. – Нині ситуація загострена, адже будь-яка інфекція небезпечна. Від сьогодні закрили садочок №3, що на вулиці Кармелюка. Там обстежили 250 дітей. За епідемічними правилами, вони повинні окремо перебувати один від одного впродовж семи днів.
Як розповіли у санепідемстанції, дитячі садочки, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України, повинні перевіряти лише двічі на рік. А позапланова перевірка здійснюється лише за епідемічними показами.
– Усі продукти у дошкільні заклади завозять централізовані постачальники, які на початку року виграють тендер, – стверджує начальник міського управління освіти Валентина МАЛИШЕВСЬКА. – На всі продукти постачальник надає сертифікат якості. На продукти тривалого зберігання, наприклад, борошно, цукор, сертифікати дають на початку року, і вони зберігаються в управлінні. А на продукти, які завозять щоденно, зокрема сметану, м’ясо, сертифікат отримують працівники садочка від постачальника щодня. Щодо якості продукції, то у договорі вказано, що за це несе відповідальність постачальник. Поки що остаточних результатів щодо винуватців нинішньої ситуації у нас немає, є лише постанова про тимчасове закриття підприємств "Букмакс", "Струминка" і цеху молокозаводу.
Після звернення в обласне ветеринарне управління нам пояснили, що експертні висновки щодо якості продукції робить лабораторія управління. Щоправда, уточнити цю інформацію не вдалося, бо о 16.30 вже нікого на місці не було.
У садочках нині справжній переполох. У дитячому садочку №3, який 22 вересня закрили на карантин, від спілкування відмовилися, вкотре посилаючись на зайнятість. А ще вихователі бояться, що саме їх звинуватять у тому, що до садочка потрапили неякісні продукти. Хоча запевняють, що сертифікати якості на продукцію є, а термін реалізації всіх продуктів суворо дотримується.
"МБ" продовжить стежити за ситуацією навколо дошкільних установ.
Лдмила Осадчук
23-09-2008, 11:40
0
3 586