Потурбуйтеся про своє волосся і навчіться робити самомасаж голови. Його бажано робити після кожного миття голови, а також у вільний час.
Розчісуємося і гребінцем, і щіткою
Краса і здоров’я волосся залежать від насичення шкіри голови кров’ю, тобто живленням волосся. Покращити притік крові можна енергійним самосажем втискуючими рухами по шкірі голови злегка зігнутими пальцями. Систематичне проведення такого масажу (вранці та ввечері) дасть гарні результати.
Корисні для волосся і шкіри голови парні ванни, обертання голови гарячим полотенцем із подальшим масажем. Він складається з поглажування, розтирання, потягування та вібрації волосся.
Поглажування. Роблять подушечками пальців обох рук, починаючи від лінії росту волосся на чолі. Роблять це так, наче розчісують волосся по проділу до скроні, або одну руку кладуть на верхню частину чола, іншу – на скроні, дві руки легко, без натискування, рухаються назустріч одна одній.
Розтирання. Подушечками пальців масажують вниз-вверх від маківки всю волосяну частину голови енергійними, потім колоподібними рухами подушечками пальців в тому самому напрямку.
Потягування. Волосся захоплюють у проміжок між пальцями і обережними рухами підтягують вверх, виконуючі невеликі коливання.
Побиття. Роблять чотирма пальцями обох рук (великий палець при цьому фіксується) по всій поверхні голови м’яко, легко.
Вібрація. Працюють подушечки пальців по всій поверхні голови від маківки вниз до меж росту волосся, ніби переміщуючи м’які тканини. Насамкінець варто помасажувати шию.
Волосся корисно розчісувати двічі на день. Добре чергувати розчісування волосся (особливо довгого) гребінцем, потім щіткою і повторювати ці дії кілька разів.
Масаж голови корисних для будь-якого типу волосся. Якщо шкіра суха, а волосся ламке і є лупа, то перед масажем і під час нього добре змащувати пальці та долоні рук олією, яка розведена з касторовою олією. Якщо волосся жирне, шкіру масажують одночасно із втиранням ватним тампоном засобу для лікування жирної шкіри. Масаж із втиранням робиться перед миттям голови. Тривалість масажу – 10-15 хвилин.
Масаж необхідний при виснаженні
Лікувальна і зміцнювальна дія масажу заснована на стимуляції кровообігу і насичення волосся, шкіри голови киснем та живильними речовинами. Після масажу судини і капіляри різко розширюються, внаслідок чого кров’яні тільця наближаються до стінок судин і закривають собою просвіти у них. У нормальному чи звуженому стані цього ефекту або немає, або він незначний, що призводить до меншої насиченості киснем.
Оскільки масаж посилює активність шкірно-волосяного апарату людини, його особливо рекомендують робити тим, у кого суха шкіра голови і волосся чи потерпають від лупи. Масаж потрібно робити і тим, у кого через неправильний режим чи виснаження дуже випадає волосся. Цим людям масаж необхідний найбільше, і робити його вони повинні більш енергійно.
Нормальна тривалість масажу 10-15 хвилин. Його рекомендують робити до миття чи під час нього не рідше, ніж двічі на тиждень. Робити масаж після миття теж можна, але небажано, тому що це посилює виділення сала. Хоча це стосується лише тих, у кого волосся жирне. Річ у тому, що масаж, якщо він робиться після миття голови, має більший ефект за рахунок кращого засвоєння лікарських речовин. Тож тут можна експериментувати і лише за досвідом визначити, що для вашого волосся найкраще.
Лариса КАЛИНОВСЬКА
До теми
Масаж протипоказаний, якщо людина серйозно хвора, якщо є гнійникові чи грибкові ураження, екзема, сильні травми голови. Не рекомендується він людям з гіпертонічною хворобою. Незважаючи на те, що масаж – це найкращий засіб для зміцнення волосся, він протипоказаний при хронічному випадінні волосся, тобто при облисінні. Річ у тому, що хворе волосся випадає при найменшому дотикові, а, відповідно, масажем лише посилюється процес. Тому масаж – це лише профілактика облисіння.
12-09-2008, 11:03
0
7 903