RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Літньої пори, коли дошкуляє спека, протяги у приміщеннях та транспорті – звична річ. Але дуже часто саме протяги стають "пусковим механізмом" для розвитку різних хвороб. До яких хвороб найчастіше призводять протяги, дізнавалися у невропатолога міської поліклініки №1 Людмила Гинік.
Протяг, переохолодження є зазвичай сприятливим чинником для розвитку невропатії та радикулітів (у шийному, грудному, попереково-крижовому відділах), – каже Людмила Іллівна. – Саме ці умови сприяють розвитку запальних і дистрофічних процесів в області кісткових каналів черепа та хребта, звідки виходять нервові корінці. Ураженню деяких нервів і корінців сприяють також анатомічні особливості (вузький прохід через кісткові канали). Так, найбільш часто вражаються лицьовий, трійчастий та сідничний нерви і їхні корінці. Окрім того, причиною появи цих захворювань може бути ланцюг певних хвороб. Саме тому під час лікування насамперед потрібно детально обстежитися та усунути причини.
Невралгія трійчастого нерва. Первинною причиною захворювання може бути анатомічна особливість, тобто вузькі канали, через які проходить нерв. Спровокувати хворобу може і звичайний протяг. А ось вторинна причина – це наслідок розвитку в організмі якоїсь інфекції, наприклад, грипу, карієсу, отиту, туберкульозу, цукрового діабету, травм головного мозку тощо. Саме тому доводиться направляти людину на обстеження до різних фахівців. Адже якщо не полікувати, наприклад, зуби, не зможемо вилікувати невралгію трійчастого нерва.
Симптоми. Нападоподібний, стріляючий біль у ділянці обличчя, який віддає у зуби, вухо, око, залежно від того, яка гілка нерва вражена. Уражується одна сторона обличчя і в цій ділянці може спостерігатися гіперчутливість.
Невралгія лицьового нерва. Часто причиною захворювання стає місцеве переохолодження, зокрема протяги. Але виникнення хвороби можливе і в поєднанні з інфекцією – грипом, ГРЗ, запальними процесами вуха. Інколи невралгія лицьового нерва виникає при травмах голови.
Симптоми. Найпоказовіший симптом – лицьова асиметрія (перекос обличчя) внаслідок паралічу м’язів відповідної половини обличчя. Залежно від того, на якому рівні відбувається пошкодження лицьового нерва, під час хвороби можливі порушення смакових відчуттів, підвещене сльозовиділення, сухість ока, герпетичний висип у зовнішньому слуховому проході.
Щоби розпочати лікування, насамперед потрібно дослідити причину появи захворювання. Невралгію лицьового нерва, як правило, не лікують амбулаторно, а лише в лікарні. Під час курсу лікування потрібно кожні десять днів додавати якісь нові процедури. У цей час дуже важливо, щоби людина перебувала у приміщенні і не піддавалася протягам.
Міжреберна невралгія. Сприяючих факторів для розвитку хвороби є багато, але якщо у людини знижений імунітет, достатньо протягу і цей механізм запускається. До міжреберної невралгії можуть призвести також запальні процеси у грудній порожнині, захворювання спинного мозку тощо.
Симптоми. Постійний біль оперізуючого характеру вздовж одного чи декількох міжреберних нервів. Цей біль може посилюватися при згинанні тулуба, кашлі, чиханні або глибокому вдиханні. Під час захворювання може з’являтися оперізуючий лишай, тому що відбувається враження нерва вірусом.
Запалення сідничного нерва виявляється болем у спині, який віддає у різні частини ноги, залежно від того, який сідничний нерв уражений.
Людмила ОСАДЧУК
Поради лікаря
Людмила Гинік, невропатолог міської поліклініки №1:
– Наслідки невралгій можуть бути досить серйозними, тому не варто до цього ставитися байдуже і чекати, коли хвороба мине. Якщо біль не минає впродовж трьох днів, потрібно звернутися за медичною допомогою до терапевта, який направить на необхідні обстеження. Також потрібно звернутися до лікаря, якщо біль не знімають знеболювальні засоби.
– Дуже обережним потрібно бути із лікуванням, тому що всі протизапальні препарати не можна вживати при виразках шлунка, гастриті. Окрім того, у багатьох людей може виникнути алергія на лікарський препарат, навіть на звичайні вітаміни. Тому без поради лікаря не варто використовувати жодні медикаменти і не займатися самолікуванням.
14-08-2008, 10:49
Коментарів 0 Переглядів 35 935

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Це якесь варварство!» Блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця
Сподіваємося на краще, але готуймося до гіршого. Блог Ярослава Волощука
На третьому році повномасштабної війни ми знову і знову повертаємось до теми дефіциту електроенергії.
ВІДЕО Переглянути все відео

Теніс - це не просто спорт, це мистецтво, яке об'єднує гравців і вболівальників з усього світу. Його популярність зростає завдяки видатним зіркам, які своїми досягненнями та майстерністю вписали свої імена в історію. Давайте познайомимося з деякими з них.

Ми запрошуємо тебе у простір, де ти реалізуєш всі свої фантазії, а ми тобі у цьому допоможемо. YuKo Studios - це команда, яка буде з тобою на одній хвилі від старту до фінішу. Все це заради того, щоб ТВІЙ контент вийшов на високий рівень.

Не так давно в самому серці Чернівців відчинив двері сучасний Центр естетичної медицини “KARDI’“, де буковинці й гості міста можуть скористатися цілим спектром доглядових процедур і отримати якісне лікування. Які ж послуги там можна отримати і чим особливий заклад — далі.