RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Вибір рюкзака – справа відповідальна, але в будь-якому разі це варто робити разом із дитиною. По-перше, вибір формує самостійність, по-друге, до школи підете без сліз.
Школярик неодмінно вибере той рюкзак, який йому сподобається зовні, а завдання батьків – щоби він, навантажений книжками, не перетворив похід за знаннями у справжнє випробовування для дитини.
Якісний рюкзак повинен мати ортопедичну спинку, комфортну для хребта школярика. Крім того, не можна купувати завеликі ранці, коли верх вище лінії плеча, а низ – нижче стегон, щоби не зіпсувати школярику осанку.
Проте навіть хороший ранець не можна навантажувати масою, що перевищує 10% ваги самої дитини. Перевищення цієї пропорції, вважають медики, веде до порушення постави, викривлення хребта. Першокласники взагалі рюкзаки не носять щодня, а залишають їх біля парт в школі. Ходити до навчального закладу з ранцями можна вже з другого класу.
Алла ХАЛЕЦЬКА, завідувач відділу гігієни дітей та підлітків міської санепідемстанції каже, що, купуючи рюкзак, форму чи приладдя для школяра, батьки повинні вимагати в продавців висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
– Якщо такий висновок є, значить товар безпечний для дитини, – зауважує Алла Іванівна.–
Адже, незважаючи на те, що Калинівський ринок офіційно зачинено, там можна придбати все для школи, причому річ може бути з підмоченого товару за дуже дешевою ціною. Фахівці санепідемстанції проводять бесіди з підприємцями на ринку, але розпродажі тривають.
– Тепер краще купувати речі для школярів у крамницях, тим паче їх так багато в місті, – звертається до батьків Алла Халецька. – Речі на ринку, можливо, і випрали, але цього мало, їх потрібно дезінфікувати. Тому батькам треба бути уважними, особливо купуючи одяг, адже можна заразити дитину якоюсь інфекцією.
Якісніші моделі рюкзаків у крамницях міста коштують 100-200 гривень. Найдорожчі з них – з ортопедичною спинкою. Крім того, можна купити рюкзак відомого бренду, де навіть малюнок нанесено за ліцензією, а всередині вже складено не менш якісне приладдя. Такий "ексклюзив" коштуватиме приблизно тисячу гривень.
– Рюкзаки вибирають діти, а не батьки, – розповідає Жанна, продавець-консультант відділу "Капітошка" торгового центру "Міленіум". – Майже на всіх ранцях зображення героїв мультфільмів або кіно. Дівчата найчастіше надають перевагу зображенням "Братс", хлопцям подобаються "Рейнджери".
Шість кроків до правильного вибору
Зовнішній вигляд
Варто зупинити вибір на рюкзаку з водонепроникної міцної тканини. Якщо школяр щось проллє на нього або рюкзак впаде в калюжу, його завжди можна протерти або випрати. Біля спини повинне бути відділення для твердих книг. Ближче до середини має бути відділення для зошитів й пеналів, а зовнішні кишені призначені для дрібних предметів і пляшок з соком.
Вага
На якісних моделях зазвичай вказано вагу й розміри. Порожній рюкзак повинен важити 500-800 грамів.
Спинка рюкзака
Найкраща спинка – ортопедична, що рівномірно розподіляє навантаження на хребет. Рюкзак повинен мати тверду спинку, що фіксуватиме хребет дитини, і міцне днище. Твердість спинки повинна запобігати тиску ранця з усім його начинням на спину дитини. Крім того, зверніть увагу на м’яку прокладку із сітчастої тканини, що не даватиме спині школяра потіти.
Лямки і ремінці
Вони повинні регулюватися, щоби можна було змінювати довжину, залежно від одягу й зросту дитини. Довжину ременів слід відрегулювати так, щоби основна частина рюкзака перебувала на спині школяра, а не висіла десь знизу. Також стежте за тим, щоби дитина носила рюкзак, використовуючи обидва ремені — носіння на одному плечі чи в руці може призвести до викривлення хребта.
Варто звернути увагу, щоби на лямках були додаткові м’які подушечки, тоді шлейки не врізатимуться в плечі дитини.
Лямки повинні бути міцними, прошитими у декілька рядків, а не приклеєними. Завширшки краще, щоби ремінці були не менше чотирьох сантиметрів.
Ручка
Не завжди рюкзаки мають зручні ручки. Це зроблено навмисно, щоби дитина не тягла ранець у руках, а носила його на спині.
Світловідбиваючі елементи
Вони на ранці потрібні, щоби не сталося лиха на дорозі.
Марина Карасьова
12-08-2008, 10:32
Коментарів 0 Переглядів 7 379

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.