Weather

Ультразвук дробить майже всі типи каміння у нирках

Здоров'я
17 450
0
Такі операції малотравматичні, і через дві-п’ять діб хворих виписують
Сечокам’яна хвороба – одне з найбільш поширених урологічних захворювань в області. Донедавна хворим у Чернівцях могли запропонувати лише відкрите оперативне втручання з видалення каміння із сечовивідних шляхів. Тепер з’явилися сучасні методи лікування цієї хвороби. Про них розповів лікар-уролог Чернівецького військового госпіталю Ігор ПІРОЖОК.
На нирки "ощадливо" впливають
– Операцію з видалення та дроблення каміння будь-якої локалізації у сечововивідних шляхах у нашому закладі виконують за допомогою сучасних органозберігаючих, малотравматичних, ендоскопічних методів. А саме методом уретерореноскопії – для каміння сечоводів та методом черезшкірної контактної літотрипсії – для каміння нирок, – пояснює Ігор Олександрович. – Дроблення каміння відбувається за допомогою ультразвуку, який здатний дробити практично всі типи каміння з незначним впливом на стінку сечоводу або нирки. Ультразвуковий метод дроблення має переваги над іншими. Він менш травматичний для хворого і достатньо ефективний для всіх видів каміння.
Каміння у сечоводі можливо видалити методом уретероскопїї (ендоскопічного огляду сечоводу), дроблячи його ультразвуком, або видаляючи спеціальною корзинкою, щипцями. Ефективність видалення каміння розмірами до сантиметра в сечоводі досягає до 95-98%. Хворі через кілька годин після операції активні, а наступного дня їх виписують додому.
Важких ускладнень практично не існує
– При наявності каміння у нирках розміром більше сантиметра та при коралоподібних каменях застосовується метод черезшкірної контактної літотрипсії, – продовжує Ігор Олександрович. – Під контролем рентген-апарату здійснюється пункція нирки, створюється спеціальний канал для введення інструмента нефроскопу, за допомогою якого здійснюється огляд порожнини нирки. У робочий канал нефроскопа вводиться ультразвуковий зонд, який розбиває каміння на дрібні фрагменти, які одночасно відсмоктуються, або видаляються щипцями. Усі маніпуляції здійснюються під контролем відеокамери та рентген-апарату.
Операції тривають від 40 хвилин до 2,5 години, залежно від розташування каміння та його розмірів. Госпіталізація в середньому триває від двох до п’яти діб. Наступного дня після операції хворі активні та не відчувають болю і дискомфорту. Через тиждень людина повністю працездатна. Крім того, важких ускладнень практично не існує.
Також переваги цих методів над іншими полягають насамперед у тому, що вдається зберегти функції нирок. А видалення каміння відбувається через природні шляхи без створення травматичного розрізу та ускладнень, пов’язаних із ним (сильні болі, післяопераційні грижі).
Людмила Осадчук
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують