Кількість літніх людей в Україні перевищить 30% населення до 2050 року. Схожа ситуація чекає і інші країни Східної Європи, у тому числі Росію.
Про це йдеться у звіті організації HelpAge International, оприлюдненому в Міжнародний день літніх людей, який відзначається 1 жовтня, повідомляє Бі-бі-сі Україна.
"Світ нестримно старіє: людей старших 60 років вже більше, ніж дітей до 5 років, а до 2050 року їх буде більше, ніж дітей до 15 років. Проте, постійне виключення проблеми старіння з національних і глобального порядку денного є однією з найбільших перешкод для задоволення потреб старіючого населення у світі", - заявила виконавчий директор HelpAge International Сільвія Стефаноні.
Автори документа під назвою Global AgeWatch Index 2013, що охоплює 91 країну світу, відзначають, що позиції країн Східної Європи в індексі якості життя і добробуту літніх людей досить низькі. Зокрема Україна виявилася на 66 місці рейтингу, Росія - на 78.
"Глобальний індекс AgeWatch є своєчасним втручанням в дискусію навколо старіння населення", - відзначив Брюс Кемпбелл, один із керівників Фонду народонаселення ООН, який брав участь у підготовці рейтингу.
Згідно з ним, кращим місцем для життя людей літнього віку є Швеція, яка цього року святкує століття введення державної пенсії. Серед найкращих також - Норвегія, Німеччина, Нідерланди, Канада, Швейцарія, Нова Зеландія, США, Ісландія і Японія.
Гіршою країною для похилих людей було визнано Афганістан. Низькі показники мають також Танзанія, Пакистан, Йорданія, Руанда, Малаві, Нігерія, Західний берег річки Йордан і Сектор Газа, Чорногорія, Гондурас і Марокко.
За словами розробників, результати рейтингу охоплюють 89% світового населення старшого віку. Зокрема, зараз у світі проживає понад 900 мільйонів осіб, яким вже виповнилося 60 років.
Згідно з результатами дослідження, країнами, в яких частка населення старшого віку зростає найбільш нестримно, є Йорданія, Лаос, Монголія, Нікарагуа і В'єтнам - до 2050 року літніх людей там стане втричі більше.
Для підготовки індексу використовували інформацію ряду міжнародних організацій, включаючи Світовий банк, Всесвітню організацію охорони здоров'я, Міжнародну організацію праці і ООН.
Експерти враховували те, як країни справляються з проблемами свого літнього населення: матеріальним забезпеченням, безпекою і станом здоров'я, можливостями працевлаштування і здобуття освіти і загальним ставленням до людей літнього віку в суспільстві.
1-10-2013, 22:30
0
2 372