DataLife Engine > Новини світу / новини > Понад третина населення України до 2050 року перетвориться на літніх людей

Понад третина населення України до 2050 року перетвориться на літніх людей

Понад третина населення України до 2050 року перетвориться на літніх людей

Кількість літніх людей в Україні перевищить 30% населення до 2050 року. Схожа ситуація чекає і інші країни Східної Європи, у тому числі Росію.

Про це йдеться у звіті організації HelpAge International, оприлюдненому в Міжнародний день літніх людей, який відзначається 1 жовтня, повідомляє Бі-бі-сі Україна.

"Світ нестримно старіє: людей старших 60 років вже більше, ніж дітей до 5 років, а до 2050 року їх буде більше, ніж дітей до 15 років. Проте, постійне виключення проблеми старіння з національних і глобального порядку денного є однією з найбільших перешкод для задоволення потреб старіючого населення у світі", - заявила виконавчий директор HelpAge International Сільвія Стефаноні.

Автори документа під назвою Global AgeWatch Index 2013, що охоплює 91 країну світу, відзначають, що позиції країн Східної Європи в індексі якості життя і добробуту літніх людей досить низькі. Зокрема Україна виявилася на 66 місці рейтингу, Росія - на 78.

"Глобальний індекс AgeWatch є своєчасним втручанням в дискусію навколо старіння населення", - відзначив Брюс Кемпбелл, один із керівників Фонду народонаселення ООН, який брав участь у підготовці рейтингу.

Згідно з ним, кращим місцем для життя людей літнього віку є Швеція, яка цього року святкує століття введення державної пенсії. Серед найкращих також - Норвегія, Німеччина, Нідерланди, Канада, Швейцарія, Нова Зеландія, США, Ісландія і Японія.

Гіршою країною для похилих людей було визнано Афганістан. Низькі показники мають також Танзанія, Пакистан, Йорданія, Руанда, Малаві, Нігерія, Західний берег річки Йордан і Сектор Газа, Чорногорія, Гондурас і Марокко.

За словами розробників, результати рейтингу охоплюють 89% світового населення старшого віку. Зокрема, зараз у світі проживає понад 900 мільйонів осіб, яким вже виповнилося 60 років.

Згідно з результатами дослідження, країнами, в яких частка населення старшого віку зростає найбільш нестримно, є Йорданія, Лаос, Монголія, Нікарагуа і В'єтнам - до 2050 року літніх людей там стане втричі більше.

Для підготовки індексу використовували інформацію ряду міжнародних організацій, включаючи Світовий банк, Всесвітню організацію охорони здоров'я, Міжнародну організацію праці і ООН.

Експерти враховували те, як країни справляються з проблемами свого літнього населення: матеріальним забезпеченням, безпекою і станом здоров'я, можливостями працевлаштування і здобуття освіти і загальним ставленням до людей літнього віку в суспільстві.



Повернутися назад