RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Найкращі для життя країни. Рейтинг[/center]
Найпотужніші економіки світу пасуть задніх у плані якості життя людини, пише Корреспондент.

Найкраще людям живеться в країні годинників та шоколаду – Швейцарії.

Їй на п'яти наступає Австралія, Норвегія, Швеція та Данія.

А рівню життя українців можуть позаздрити лише кенійці та нігерійці.

Автори рейтингу оцінювали безліч критеріїв і рівень економічного розвитку був далеко не основним. Велику вагу приділили тривалості життя, статистиці розлучень, безробіттю, злочинності та рівню самогубств. Ці критерії дозволяють дуже чітко зрозуміти зміни, які відбулися в світі за останні десятиліття.

Для прикладу, в 1988 році рейтинг країн впевнено очолювали США, Франція, Німеччина та Італія. Сьогодні ж, попри потужний економічний розвиток держав, їх немає навіть в першій десятці. "Гроші втрачають свою значимість. У той же час повітря та ефективний транспорт стають все важливішими для комфортного життя", - констатує професор економіки британського Уорікського університету.

Американка Кім Майз-Гамфрі, яка переїхала жити в Австрію, не може перестати вихваляти цю країну. І це не дивно, адже за останні 25 років Австрія опустилася лише на одну сходинку за рівнем якості життя та займає 13-е місце. Натомість рідні для Кім Штати опустилися з першого місця на 16-те. "Мало де так хочеться вирушити в піший похід або стати на лижі, як в Австрійських Альпах. Вони просто манять тебе", - пояснює жінка.

На думку Кім, її рідні Штати перестали бути благополучною країною для своїх громадян. І криза тут не основне. "Більше 20 років тому економіка Штатів була в чудовій формі. Але відтоді ми пережили конфлікт у Перській затоці, війну з тероризмом та війну в Афганістані", - пояснює Кім проблеми своєї батьківщини.

"Ми, шведи, як правило, не маємо суттєвих проблем або турбот. Все в нашій країні практично завжди працює так, як було задумано, і звичайному жителю рідко доводиться надто турбуватися про що-небудь", - розповідає 23-річний студент зі Стокгольма Девід Хультман. Найбільше його тішить соціальна складова життя в країні.

Поліція швидко розкриває злочини, пацієнти отримують якісну меддопомогу, а хто хоче вчитися – хорошу та безкоштовну освіту. Жителі країни можуть дозволити собі кілька разів на рік подорожувати світом, відпочивати та не мають хвилюватися за своє майбутнє – держава зробить це за них. Соціальна сфера в країнах-лідерах рейтингу надзвичайно важлива.

Для прикладу, норвезькі студенти можуть легко отримати кредит від держави. Не на навчання, яке в країні абсолютно безкоштовне, а на життя: оренду квартири, харчування та побутові витрати. Робота – не головне. Відпочинок, розваги та настрій набагато важливіші.

"У Фінляндії загальноприйнято не жертвувати всім заради роботи. Робочі дні відносно короткі, зате відпустки довгі", - хвалиться Еліна Маттіла-Ніємі, піар-спеціаліст, яка проживала і в США, і в Саудівській Аравії.

За першої можливості жителі країн-лідерів рейтингу міняють офіси на природу та активний відпочинок. Наприклад, швейцарці та австрійці ходять гуляти в гори, а норвежці не уявляють життя без лиж. Ніхто з "хороших" країн не міряє своє життя матеріальними цінностями. Для них абсолютно нормально мати дві машини, будинок, кілька разів на рік змінювати гардероб. Тому вони більше часу приділяють своїм розвагам.

Лідери рейтингу вже зараз планують світ на 30 років вперед У фінському парламенті вже 20 років працює Комітет майбутнього, який пропонує вирішення проблем країни. Орган намагається спрогнозувати все: від розвитку країн-партнерів у найближчі десятиліття до необхідності переорієнтувати менталітет фінів до приватного підприємництва.

"Світ змінюється настільки швидко, що ми не можемо просто розслабитися, навіть якщо наша система освіти одна з найкращих у світі. Ми мусимо розуміти, якщо ми перестанемо розвиватися, то одного разу зрозуміємо, що найкращими ми були колись", - пояснює Глава Комітету майбутнього Паіва Ліппінен.
Редактор: Юрій Коверзнєв
17-05-2013, 16:04
Коментарів 0 Переглядів 2 097

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.