Союз мусульман Казахстану і Мусульманський комітет з прав людини у Центральній Азії запропонували офіційно обмежити термін перебування на посаді президентів країни і стратити їх, якщо вони не йдуть у відставку, пише Lenta.ru.
На думку авторів ідеї, країною повинна керувати людина, вік якої не перевищує 80 років. Відповідно до їхніх планів відповідне обмеження слід прописати в конституції країни, вказавши там, що порушників чекає смертна кара: "У разі, якщо глава держави після досягнення 80-річного віку прагне і далі керувати країною, він повинен бути страчений незалежно від його бажання".
Зазначимо, наразі в Казахстані офіційно обмежений тільки мінімальний вік для президента - 40 років, проте верхня вікова планка в конституції країни не встановлена.
Як повідомляє агентство Central Asian News, автори цієї ініціативи не планують застосовувати її до чинного президента Казахстану. Правило про страти вони пропонують поширити вже на наступних керівників республіки.
Пост президента Казахстану наразі обіймає 72-річний Нурсултан Назарбаєв. Він керує республікою понад 20 років, відпрацьовуючи свій четвертий термін.
Як зазначає Lenta.ru, Союз мусульман Казахстану (СМК) раніше неодноразово виступав з неординарними ініціативами. Він пропонував, зокрема, організувати тендери з видання заміж "престижних" наречених, придбати за кордоном міністра спорту і провести в Казахстані суд над Гітлером.
Під час останніх президентських виборів у Казахстані в 2011 році, коли лідер СМК Мурат Телібеков намагався балотуватися в президенти, організація звернулася до ЦВК з проханням, щоб кандидатам дозволили вносити як виборчу заставу матеріальні цінності. Серед них були названі велика рогата худоба, земельні наділи, курячі стегенця, овечі шкури, а також анаша, раби, повії і саксаул.
7-05-2013, 15:40
0
1 913