Радник Федерального бюро розслідувань США Ендрю Вайссман назвав головним пріоритетом відомства на 2013 рік стеження за найбільшими мережевими сервісами. Свою заяву експерт зробив на зустрічі Американської асоціації юристів, а його слова цитує портал Slate.
Як повідомив Вайссман, правоохоронним органам бракує легальної основи для ефективного стеження за зловмисниками, які користуються інтернет-месенджерами і поштою.
Так, зараз спецслужби Штатів можуть із дозволу суду моніторити діяльність користувача на рівні інтернет-провайдера. Тим не менше, більшість серйозних інтернет-сервісів шифрує інформацію, передану по каналах інтернет-операторів, через що Бюро не "бачить" частину даних.
Серед прикладів складних для спецслужб ресурсів Вайссман назвав поштовий клієнт Gmail, голосові чати Google Voice і Skype і файлосховища Dropbox. Консультант також наголосив, що злочинці іноді використовують вбудовані в онлайн-ігри чати.
Зазначимо, що провайдери США, відповідно до схваленого у 1994 році акту CALEA, повинні встановлювати в себе техніку, за допомогою якої спецслужби за дозволом суду можуть стежити за користувачем мережі. Тим не менше, CALEA не зачіпає інтернет-службу, тому ФБР зайнята законодавчими пропозиціями, які, у випадку їх схвалення, збільшать повноваження Бюро.
Вайссман додав, що найефективнішим способом стежити за такими сервісами, як Gmail, залишається так званий акт Про прослуховування (частина закону, що описує повноваження спецслужб). Згідно з документом, ФБР може вимагати від Gmail надати підтримку в перехопленні інформації, проте, як поскаржився Вайссман, для подібних служб закон не прописує обов'язкових дій і тому не є ефективним.
Крім того, згідно з актом ECPA 1986 року, спецслужби можуть вимагати у розпорядників поштових серверів листи користувачів старші 180 днів. Тим не менше, у березні 2013 року парламент США почав перегляд цієї норми і постановив вилучити це правило, що може відбутися до кінця року.
28-03-2013, 14:30
0
1 829