Клієнти найбільших банків США рекордно швидкими з часів терористичних актів 11 вересня темпами знімають депозити, повідомляє агенство Інтерфакс, посилаючись на Bloomberg.
Причиною такого різкого бажання вкладників вилучити свої депозити могло стати завершення дії програми Transaction Account Guarantee (TAG), яка була введена на хвилі кредитної кризи 2008 року і надавала гарантії за безвідсотковими рахунками на суму близько $ 1,5 трлн.
Аналітик Morgan Stanley Субадра Раджаппа заявив, що деякі корпоративні клієнти банків заявляли про те, що мають намір забрати гроші, коли завершиться програма, і вони зробили це.
Крім того, як вважають експерти, відтік коштів міг бути зумовлений зростанням інвестицій у ринки акцій, які демонструють сильний підйом.
За даними Федеральної резервної системи, чистий відтік грошей з 25 провідних американських банків з 2 по 9 січня склав $ 114,1 млрд. У результаті чого загальний обсяг депозитів скоротився до $ 5,37 трлн.
У той же час аналітики стверджують, що економічна ситуація в США поліпшується. Зокрема, спостерігається зменшення заявок громадян на допомогу з безробіття. Кількість американців, що вперше звернулися за допомогою з безробіття, минулого тижня знизилася на 5 тис. і досягла мінімального з 2008 року рівня, повідомляється в звіті міністерства праці США.
24-01-2013, 19:30
0
1 889