У понеділок цілий робочий тиждень може здатися надзвичайно довгим.
Втім, у Великій Британії профспілки закликають до переходу на чотириденну систему. А вчені Оксфордського університету стверджують, що ця ідея може бути ще й корисною для продуктивності і щастя працівників.
Як пише Business Insider, більш ніж півроку професор економіки і стратегії Жан-Еммануель де Ньов досліджував відчуття задоволення і ефективності на роботі серед 5 тисяч працівників колл-центрів у 20 офісах британської компанії зв’язку BT.
Учасників дослідження просили оцінити своє відчуття щастя за п’ятибальною шкалою впродовж кожного тижня.
Результати показали взаємозалежність між чотириденним робочим тижнем і позитивним настроєм, збільшенням кількості дзвінків, а також підвищенням якості обслуговування.
Також за такої системи менше працівників відпрошувалися з роботи, а продажі дещо підвищувалися.
Видання зауважує, що три вихідних дня на тижні може покращити баланс між роботою і життям, даючи людям більше можливостей розвіятися замість відчуття закінчення часу при нинішній системі.
Видання також пише, що у Новій Зеландії на початку цього року теж проводили схоже дослідження щодо збільшення кількості вихідних. Воно тривало вісім тижнів і показало, що чотириденна система підвищувала командну роботу і активність працівників, а також скорочувала стреси.
Втім, деяким окремим працівникам довелося вийти з експерименту, оскільки вони почали відставати.
Business Insider визнає, знадобиться більше доказів, перш ніж почнеться серйозний перегляд робочого графіку.
Втім, тривалий час світ працював шість днів на тиждень. І лише в 20 столітті було вирішено, що субота теж буде вихідним. Тож немає причин вважати, що подібний перегляд неможливий знову.
1-10-2018, 22:10
0
1 000